AlphaTauri zásluhou Gaslyho letos poprvé ve druhé řadě

Pierre Gasly z AlphaTauri dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1 nejlepší letošní výsledek, když skončil čtvrtý. Do závodu vyrazí z druhé řady spolu s Maxem Verstappenem z Red Bullu.
AlphaTauri zásluhou Gaslyho letos poprvé ve druhé řadě

Francouz už v trénincích ukázal, že bude na městské trati v Baku patřit k nejrychlejším. V pátečních jízdách byl šestý a pátý a v sobotu dopoledne zajel vůbec nejrychlejší čas.

V nejlepší desítce byl i ve všech třech částech kvalifikace, přičemž v té poslední se umístil nejlépe a čtvrtým místem vylepšil své sezónní kvalifikační maximum.

„Byl to neuvěřitelný den. Díky nejrychlejšímu času ve třetím tréninku jsem šel do kvalifikace velmi natěšený. Dnes jsme měli rychlost a cítili jsme se silní, celý víkend jsme tlačili a s autem jsme si tady v Baku pěkně sedli,“ pochvaluje si Gasly.

Cunoda se Sainzem vysvětlili nehodu, která ukončila ázerbájdžánskou kvalifikaci

Cunoda se Sainzem vysvětlili nehodu, která ukončila ázerbájdžánskou kvalifikaci

„Jsem opravdu spokojen s naší kvalifikační výkonností, čtvrté místo je skvělé a ztráta na první řadu byla velmi těsná. Snažil jsem se v každém kole každého tréninku zlepšovat a posouvat hranice. V Q3 se mi podařilo vše poskládat dohromady a pro zítřejší závod jsme ve skvělé pozici.“

Vůbec poprvé v kariéře F1 se do Q3 dostal také druhý pilot AlphaTauri Júki Cunoda, který ale v závěru boural. V kvalifikaci obsadil osmé místo, na roštu si ale díky penalizaci Landa Norrise o jednu příčku polepší.

Další článek: Cunoda se Sainzem vysvětlili nehodu, která ukončila ázerbájdžánskou kvalifikaci

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00