AlphaTauri zásluhou Gaslyho letos poprvé ve druhé řadě

Pierre Gasly z AlphaTauri dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1 nejlepší letošní výsledek, když skončil čtvrtý. Do závodu vyrazí z druhé řady spolu s Maxem Verstappenem z Red Bullu.
AlphaTauri zásluhou Gaslyho letos poprvé ve druhé řadě

Francouz už v trénincích ukázal, že bude na městské trati v Baku patřit k nejrychlejším. V pátečních jízdách byl šestý a pátý a v sobotu dopoledne zajel vůbec nejrychlejší čas.

V nejlepší desítce byl i ve všech třech částech kvalifikace, přičemž v té poslední se umístil nejlépe a čtvrtým místem vylepšil své sezónní kvalifikační maximum.

„Byl to neuvěřitelný den. Díky nejrychlejšímu času ve třetím tréninku jsem šel do kvalifikace velmi natěšený. Dnes jsme měli rychlost a cítili jsme se silní, celý víkend jsme tlačili a s autem jsme si tady v Baku pěkně sedli,“ pochvaluje si Gasly.

Cunoda se Sainzem vysvětlili nehodu, která ukončila ázerbájdžánskou kvalifikaci

Cunoda se Sainzem vysvětlili nehodu, která ukončila ázerbájdžánskou kvalifikaci

„Jsem opravdu spokojen s naší kvalifikační výkonností, čtvrté místo je skvělé a ztráta na první řadu byla velmi těsná. Snažil jsem se v každém kole každého tréninku zlepšovat a posouvat hranice. V Q3 se mi podařilo vše poskládat dohromady a pro zítřejší závod jsme ve skvělé pozici.“

Vůbec poprvé v kariéře F1 se do Q3 dostal také druhý pilot AlphaTauri Júki Cunoda, který ale v závěru boural. V kvalifikaci obsadil osmé místo, na roštu si ale díky penalizaci Landa Norrise o jednu příčku polepší.

Další článek: Cunoda se Sainzem vysvětlili nehodu, která ukončila ázerbájdžánskou kvalifikaci

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.