AlphaTauri v kvalifikaci potvrdilo rychlost, Cunodovi na střední sadě chyběla přilnavost

Piloti týmu AlphaTauri v první kvalifikaci letošní sezóny formule 1 v Bahrajnu potvrdili rychlost z předsezónních testů a volných tréninků.
AlphaTauri v kvalifikaci potvrdilo rychlost, Cunodovi na střední sadě chyběla přilnavost

Už v první části ukázal rychlost nováček Júki Cunoda, který v Q1 obsadil druhé místo za Maxem Verstappenem z Red Bullu. Ve druhé části kvalifikace se mu na střední směsi pneumatik ale nepodařilo na svůj výkon z Q1 navázat, a nakonec skončil až třináctý.

„Abych byl upřímný, jsem trochu zklamaný. V Q1 jsem ukázal, že na střední sadě mám rychlost a do Q2 jsem věřil naší strategii, během těch posledních kol jsem ale neměl přilnavost,“ řekl Cunoda.

Unikátní video: Cunoda nasadil kameru na helmu a vyrazil na Imolu

Unikátní video: Cunoda nasadil kameru na helmu a vyrazil na Imolu

„Je škoda, že nestartují výše, ale víme, že závodní rychlost tam je, tak uvidíme, co zítra dokážeme. Dnes večer se svými inženýry budu před zítřejším závodem analyzovat data, stále se učím z každého kola, které absolvuji.

„Z dnešního dne si stále mohu odnést spoustu pozitiv, byla to moje první kvalifikace formule 1 a ve voze se cítím sebejistě. Myslím, že jsme stále v solidní pozici a máme potenciál posunout se během závodu pořadím vpřed.“

Gasly ve třetí řadě

To jeho týmový kolega Pierre Gasly postoupil do Q3, kde pátým časem zaostal za nejrychlejším Verstappenem o 812 tisícin.

„S dnešním výkonem jsem skutečně spokojen, je to jedna z nejlepších pozic, jaké jsem s týmem dosáhl. V prvním závodě sezóny je důležité ukázat dobrý potenciál a myslím, že se nám to dnes podařilo,“ řekl Gasly.

„Využít v Q2 jen střední sadu pneumatik byl obrovský risk, ale zvládli jsme to, snad to zítra v závodě bude naše výhoda. Pokusím se vytěžit maximum z pozice, ze které startuji. Myslím, že máme příležitost a udělám vše, abych pro tým získal co nejvíce bodů.“

Další článek: Leclerc si s Ferrari na stupně vítězů zatím nevěří

13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00