Alonsův názor na formát kvalifikace? Jedno kolo pro každého jezdce

Fernando Alonso včera večer odpovídal prostřednictvím Twitteru na názory fanoušků.
Alonsův názor na formát kvalifikace? Jedno kolo pro každého jezdce

Hlavním tématem těchto dní je budoucí podoba kvalifikace. Týmy se znovu sejdou ve čtvrtek a na stole mají návrh, aby jezdec zajel v každé části dvě kola a jejich čas se sečetl.

K tématu se vyjádřil také Fernando Alonso, který večer odpovídal na dotazy fanoušků. „Jedno kolo pro každého jezdce,“ reagoval na dotaz. Alonso by tak preferoval systém, který v F1 už byl a to v době, kdy vyhrál tituly.

Alonso také mimo jiné prozradil, že jeho nejoblíbenějšími souboji kolo na kolo byly ty s Webberem ve Spa, nebo že nejlepší závod ve své kariéře odjel v roce 2012 v Malajsii. Ferrari se tehdy na začátku seony hodně trápilo, Alonso ale dokázal na mokré trati vyhrát, když za sebou udržel Sergia Péreze v Sauberu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vandoorne uspěl, bude jezdit za McLaren nebo odejde jinam?

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10