Alonsův názor na formát kvalifikace? Jedno kolo pro každého jezdce

Fernando Alonso včera večer odpovídal prostřednictvím Twitteru na názory fanoušků.
Alonsův názor na formát kvalifikace? Jedno kolo pro každého jezdce

Hlavním tématem těchto dní je budoucí podoba kvalifikace. Týmy se znovu sejdou ve čtvrtek a na stole mají návrh, aby jezdec zajel v každé části dvě kola a jejich čas se sečetl.

K tématu se vyjádřil také Fernando Alonso, který večer odpovídal na dotazy fanoušků. „Jedno kolo pro každého jezdce,“ reagoval na dotaz. Alonso by tak preferoval systém, který v F1 už byl a to v době, kdy vyhrál tituly.

Alonso také mimo jiné prozradil, že jeho nejoblíbenějšími souboji kolo na kolo byly ty s Webberem ve Spa, nebo že nejlepší závod ve své kariéře odjel v roce 2012 v Malajsii. Ferrari se tehdy na začátku seony hodně trápilo, Alonso ale dokázal na mokré trati vyhrát, když za sebou udržel Sergia Péreze v Sauberu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vandoorne uspěl, bude jezdit za McLaren nebo odejde jinam?

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.