Alonsův návrat by byl přínosem pro formuli 1, říká Domenicali

Podle bývalého šéfa stáje Ferrari Stefana Domenicaliho by z návratu Fernanda Alonsa profitovala celá formule 1.
Alonsův návrat by byl přínosem pro formuli 1, říká Domenicali

Fernando Alonso opustil po sezóně 2018 McLaren a zaměřil se na své další cíle. V barvách Toyoty se stal mistrem světa FIA WEC, dvakrát vyhrál Le Mans a debutoval na rally Dakar. Po splnění naplánovaných misí by se Španěl mohl vrátit do formule 1, kde se nabízí možnost angažmá u Renaultu.

„Už teď máme fantastické mladé jezdce, ale Fernando je na úplně jiné úrovni,“ myslí si o dvojnásobném světovém šampionovi jeho bývalý boss z Ferrari Stefano Domenicali.

„Určitě by byl velmi silný. Samozřejmě může být ještě silnější s dobrým či velmi rychlým autem. V případě návratu by byl velkým přínosem pro formuli 1,“ věří nynější výkonný šéf automobilky Lamborghini.

Briatore mluví o detoxu Alonsa. Brown pochybuje, že půjde do Renaultu

Briatore mluví o detoxu Alonsa. Brown pochybuje, že půjde do Renaultu

Pokud by Alonso podepsal smlouvu s Renaultem, tak by se vrátil k týmu, se kterým získal oba tituly mistra světa formule 1. Pro sezónu 2021 je u francouzské stáje volné jedno místo, které uvolní Daniel Ricciardo svým odchodem k McLarenu. K Renaultu by však teoreticky mohl zamířit i Sebastian Vettel.

Návrat rodáka z Ovieda do „královny motorsportu“ bude také záviset na tom, jak se mu letos vydaří start v 500 mílích Indianapolis. Slavný závod série IndyCar na oválu ve „staré cihelně“ je poslední, který Alonso v honu za trojkorunou motorsportu ještě nevyhrál.

Letošní 104. ročník Indy 500 je aktuálně naplánován na 23. srpna.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Onboard záběry z okruhu v Hanoji ve hře F1 2020

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10