Alonsův návrat by byl přínosem pro formuli 1, říká Domenicali

Podle bývalého šéfa stáje Ferrari Stefana Domenicaliho by z návratu Fernanda Alonsa profitovala celá formule 1.
Alonsův návrat by byl přínosem pro formuli 1, říká Domenicali

Fernando Alonso opustil po sezóně 2018 McLaren a zaměřil se na své další cíle. V barvách Toyoty se stal mistrem světa FIA WEC, dvakrát vyhrál Le Mans a debutoval na rally Dakar. Po splnění naplánovaných misí by se Španěl mohl vrátit do formule 1, kde se nabízí možnost angažmá u Renaultu.

„Už teď máme fantastické mladé jezdce, ale Fernando je na úplně jiné úrovni,“ myslí si o dvojnásobném světovém šampionovi jeho bývalý boss z Ferrari Stefano Domenicali.

„Určitě by byl velmi silný. Samozřejmě může být ještě silnější s dobrým či velmi rychlým autem. V případě návratu by byl velkým přínosem pro formuli 1,“ věří nynější výkonný šéf automobilky Lamborghini.

Briatore mluví o detoxu Alonsa. Brown pochybuje, že půjde do Renaultu

Briatore mluví o detoxu Alonsa. Brown pochybuje, že půjde do Renaultu

Pokud by Alonso podepsal smlouvu s Renaultem, tak by se vrátil k týmu, se kterým získal oba tituly mistra světa formule 1. Pro sezónu 2021 je u francouzské stáje volné jedno místo, které uvolní Daniel Ricciardo svým odchodem k McLarenu. K Renaultu by však teoreticky mohl zamířit i Sebastian Vettel.

Návrat rodáka z Ovieda do „královny motorsportu“ bude také záviset na tom, jak se mu letos vydaří start v 500 mílích Indianapolis. Slavný závod série IndyCar na oválu ve „staré cihelně“ je poslední, který Alonso v honu za trojkorunou motorsportu ještě nevyhrál.

Letošní 104. ročník Indy 500 je aktuálně naplánován na 23. srpna.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Onboard záběry z okruhu v Hanoji ve hře F1 2020

17:21 | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).
15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz