Alonsův návrat by byl přínosem pro formuli 1, říká Domenicali

Podle bývalého šéfa stáje Ferrari Stefana Domenicaliho by z návratu Fernanda Alonsa profitovala celá formule 1.
Alonsův návrat by byl přínosem pro formuli 1, říká Domenicali

Fernando Alonso opustil po sezóně 2018 McLaren a zaměřil se na své další cíle. V barvách Toyoty se stal mistrem světa FIA WEC, dvakrát vyhrál Le Mans a debutoval na rally Dakar. Po splnění naplánovaných misí by se Španěl mohl vrátit do formule 1, kde se nabízí možnost angažmá u Renaultu.

„Už teď máme fantastické mladé jezdce, ale Fernando je na úplně jiné úrovni,“ myslí si o dvojnásobném světovém šampionovi jeho bývalý boss z Ferrari Stefano Domenicali.

„Určitě by byl velmi silný. Samozřejmě může být ještě silnější s dobrým či velmi rychlým autem. V případě návratu by byl velkým přínosem pro formuli 1,“ věří nynější výkonný šéf automobilky Lamborghini.

Briatore mluví o detoxu Alonsa. Brown pochybuje, že půjde do Renaultu

Briatore mluví o detoxu Alonsa. Brown pochybuje, že půjde do Renaultu

Pokud by Alonso podepsal smlouvu s Renaultem, tak by se vrátil k týmu, se kterým získal oba tituly mistra světa formule 1. Pro sezónu 2021 je u francouzské stáje volné jedno místo, které uvolní Daniel Ricciardo svým odchodem k McLarenu. K Renaultu by však teoreticky mohl zamířit i Sebastian Vettel.

Návrat rodáka z Ovieda do „královny motorsportu“ bude také záviset na tom, jak se mu letos vydaří start v 500 mílích Indianapolis. Slavný závod série IndyCar na oválu ve „staré cihelně“ je poslední, který Alonso v honu za trojkorunou motorsportu ještě nevyhrál.

Letošní 104. ročník Indy 500 je aktuálně naplánován na 23. srpna.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Onboard záběry z okruhu v Hanoji ve hře F1 2020

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.