Alonsův motor ze Spa půjde použít, Honda problém nenašla ani v továrně

Fernando Alonso nedokončil Velkou cenu Belgie. Oznámil problém s motorem a zajel do boxů. Pohonná jednotka je ale v pořádku.

Alonso zajetím do boxů překvapil inženýry Hondy, kteří na svých monitorech žádný problém neviděli.

Objevily se úvahy, že Alonso zajel do boxů schválně, protože byl frustrovaný. Po startu se dostal na sedmé místo ale kvůli výkonu svého vozu se začal propadat.

Podle Motorsport.com Honda přepravila pohonnou jednotku do Milton Keynes, kde má svou evropskou továrnu. Žádný problém ale objeven nebyl, a tak se může pohonná jednotka vrátit zpět do závodů.

Honda připravila upgrade a přivezla ho do Monzy. Zatím ale není jasné, zda nový motor nasadí. Pokud se tak stane, bude Alonso měnit zřejmě celou pohonnou jednotku a čekaly by ho penalizace 35 míst.

Nasadit nový motor v Itálii by dávalo smysl. Za dva týdny je závod v Singapuru, kde by měl mít McLaren větší šance na dobrý výsledek.