Alonsovy boje s novináři mají pokračování

Zájem novinářů se neustále točí okolo slavných lidí. Své „peklo“ si teď prožívá i Fernando Alonso, španělská hvězda Ferrari. Pokoj mu novináři nedali ani na tradičním zimním Wrooomu.
Alonsovy boje s novináři mají pokračování

Na jedné z mnoha tiskových konferencí v Madonna di Campiglio musel Fernando Alonso opět čelit nepříjemným otázkám týkajících se jezdcova soukromí. Novináři začali spekulovat, jestli za jeho rozvodem se španělskou popovou zpěvačkou Raquel del Rosario náhodou nestojí Alonsova kariéra. Pilot údajně tráví příliš mnoho času v Maranellu, a tak mu na manželku nezbývá moc času.

Alonso se ale na toto téma s nikým nehodlá bavit, takže zareagoval následovně: "Nikdy jsem na veřejnosti nemluvil o svém soukromí a nehodlám to dělat ani dnes. Čítávám i slýchávám mnoho věcí z mnoha zdrojů – například se prý zrovna nacházím na místě, kde ve skutečnosti vůbec nejsem. To se stalo třeba na konci mé dovolené. Psalo se, že jsem v Oviedu, ale ve skutečnosti jsem byl v Los Angeles di San Rafael poblíž Segovie. To je jen pro ujasnění."

"S Raquel jsme požádali, aby byl náš soukromý život respektován, ale jen pár hodin po oznámení našeho rozchodu, jsme začali číst tolik smutných věcí. Některé z nich byly dokonce směšné, protože byly zcela absurdní. Nemyslím si, že bude tenhle typ pronásledování trvat dlouho, protože móda se mění. Navíc se domnívám, že  taková pozornost na můj soukromý život nemůže být soustředěna," poznamenává Španěl s humorem.

Zatím to však vypadá, že může. Jen pár hodin po tomto prohlášení veřejnost zaplavila hotová smršť článků o jezdcově osobě.

"Byl podrážděný," uvedl britský deník Daily Mail. "Působilo to na nás, jako kdyby se špatně vyspal," komentoval Alonsa italský časopis Autospint. Dokonce i německé Auto Motor und Sport poznamenalo, že byl Španěl na tiskové konferenci nějaký nehovorný.

Novináři Alonsa kritizují hlavně za jeho reakci na nevinnou otázku korespondenta španělských novin El País. Ten se jezdce zeptal, jak se staví k tomu, že ho Stefano Domenicali tolik chválí. Novináři zjevně očekávali nějakou tu typickou zdvořilou odpověď, ale to se tentokrát šeredně zmýlili, protože Alonso reagoval slovy: "Se svým šéfem mluvím každý den. Nepotřebuju jezdit sem, abych zjistil, co si o mně myslí."

V novinářských kruzích se o této reakci mluví různě. Většina lidí si ji však vysvětluje tím, že Alonso ještě nepřenesl přes srdce, jak španělské noviny psaly o jeho rozvodu s manželkou. Jsou zde však i dohady o tom, že Španělé jezdce naštvali tím, jak rychle se na různých webových stránkách rozšířil jeho údajný hanlivý výrok na adresu nového monopostu Ferrari pro příští rok.

 

Další článek: V tradičním závodu Wheels on ice zazářili Massa a Rossi

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00