Alonsovi spekulace o odchodu vadí, ale není kouře bez ohně

Alonso v Singapuru prohlásil, že ke své budoucnosti fakticky nemá nic nového už řadu měsíců a dokonce obvinil italská média z toho, že si vymýšlejí šílenosti.
Alonsovi spekulace o odchodu vadí, ale není kouře bez ohně

Na začátku září řekl Alonso: „Není mým záměrem v tuto chvíli přestoupit, chci tady vyhrát a dokončit práci, kterou jsme začali před několika lety.“

V Singapuru prohlásil Alonso pro italské novinky La Stampa, že v současné době probíhají diskuse. Marco Mattiacci pak kouř okolo Alonsových zaječích úmyslů ještě více rozvířil, když pro stejný deník prohlásil, že Alonso „pro teď zůstává“.

A nebyl by to Niki Lauda, aby také nepřispěchal s názorem. „Bez Fernanda Alonsa by Ferrari nebylo nikde.“

Alonso má dnes v zásadě tři možnosti. Dvě jsou nejreálnější: zůstat u Ferrari alespoň příští rok nebo odejít k McLarenu. Velmi málo je pak pravděpodobná výměna se Sebastianem Vettelem u Red Bullu.

Hlavním problémem je, že dnes nikdo neví, jak na tom bude příští rok McLaren společně s Hondou. Japonci totiž žádný bianko šek na mistrovský vůz nemají.

Diskuze (48) Další článek: Aktualizováno: Ecclestone připravil McLaren o sponzora
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00