Alonsovi se nelíbí, že nemůže testovat širší pneumatiky

Jen tři týmy testují širší pneumatiky pro příští rok – Mercedes, Ferrari a Red Bull.
Alonsovi se nelíbí, že nemůže testovat širší pneumatiky

Pirelli samozřejmě garantuje slepé testování – jezdci a týmy testují tak, že vlastně nikdy neví, jaké pneumatiky na voze jsou. Všechny týmy mají také dostat veškerá data.

McLaren o zapojení do testů zájem neměl. Alonsovi se to moc nelíbí.

„Myslím, že je dobré, když absolvujete test a máte tak vlastní zkušenost a víte, co od pneumatik v příštím roce očekávat,“ uvedl Alonso.

Alonso při této příležitosti zmínil rok 2007. Tehdy přešel od Michelinu (Renault) k Bridgestone (McLaren), který se stal jediným dodavatelem.

„V roce 2007 to byla více méně podobná situace. Mezi jedním a druhým rokem jsme začali používat neznámé pneumatiky. Také v roce 2010 jsme přešli od Bridgestone k Pirelli, ale tenkrát to bylo stejné pro všechny. Nyní to tak není. Několik jezdců mělo možnost si je vyzkoušet. Je to trochu neférové.“

„Myslím, že jsme stále ještě v raném stádiu. Na konečný výsledek si musíme počkat. Bohužel jen hrstka jezdců měla možnost si to vyzkoušet. Bylo by dobré, kdyby měli po posledním závodě tuto možnost všichni jezdci, ale vím, že jsou tam věci, které souvisejí s konstrukcí vozů.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Manor nasadí do tréninku Kinga

9:35 | Mercedes a Aston Martin budou více spolupracovat, což se určitě promítne i ve F1. Mercedes navýší podíl v Astonu na 20 %. Ten získá přístup k technologiím elektrických pohonů.
18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
27. října | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10