Alonsovi schází souboje s Hamiltonem

Poškozenou reputaci si mistr světa rychle napraví dobrými výsledky.
Fernando Alonso působil u McLarenu v roce 2007 pouze jednu sezónu, poté předčasně ukončil smlouvu a vrátil se zpět do Renaultu. Důvodem však podle něj určitě nebyl Lewis Hamilton. Naopak, souboje s ním mu schází.

"Vždy jsem říkal to samé. Byl jsem jednu sezónu u McLarenu a s Lewisem jsem neměl žádné skutečné problémy," řekl Alonso. "Byla mezi námi zdravá konkurence a to nám pomáhalo hledat hranice vlastních možností. Můžu říct, že mi to soutěžení svým způsobem asi schází, protože jak jsem řekl, bylo zábavné se snažit a hledat své limity."

Alonso byl na Hamiltona dotázán na tiskové konferenci v Barceloně v souvislosti s letošní aférou lhaní McLarenu. Podle Španěla nebude mít Hamilton problémy si napravit svojí poškozenou reputaci, potřebuje k tomu jen dobré výsledky na trati.

"Problémy, které jsem u McLarenu měl, souvisely s velkými šéfy a filozofií týmu, takže jsem se rozhodl jít ve své kariéře dál. Ale Lewis byl vždy skvělý jezdec, bojoval o šampionát ve své první sezóně ve formuli 1, vyhrál v té druhé. Takže myslím, že napravit si poškozenou reputaci bude snadné, pokud bude dále vyhrávat."

"Lidé budou díky němu šťastní, jeho fanoušci, a to je velmi důležité, abychom dělali svojí práci. Maximum, co můžeme udělat, je řídit vůz, vyhrávat závody a šampionáty. To je to nejlepší, co můžeme dělat," uvedl Alonso.
Další článek: GP Španělska 2009 - pátek