Alonsovi je jedno, s jakým bodovým náskokem titul případně získá

Fernando Alonso odmítá, že by týmové příkazy mohly vrhnout stín na jeho případný titul, pokud by šampionát vyhrál s menším náskokem, než je sedm bodů.
Alonsovi je jedno, s jakým bodovým náskokem titul případně získá

Grand Prix Německa se letos vrací jako duch a Alonso bývá obviňován, že má o sedm bodů víc, než by si skutečně zasloužil, protože mu vítězství v Hockenheimu daroval Felipe Massa na příkaz vedení Ferrari.

"Jestli vyhraju o sedm nebo 25 bodů, teď pro mě není to nejdůležitější," řekl Alonso. Jaký vliv by mohla mít na výsledek šampionátu případná týmová režie Red Bullu, Španěl řešit také nechce. "Neztratím jedinou sekundu přemýšlením o tom, co se bude dít v neděli odpoledne."

"Čeká nás hodně práce v pátek a neděli, abychom se správně připravili na víkend. Naším jediným cílem je závod vyhrát nebo dokončit na druhém místě, a myslím, že to můžeme dokázat. Nemůžeme se snažit o nic jiného, než o vítězství nebo druhé místo. To nám matematicky stačí na výhru v šampionátu."

Oba jezdci Red Bullu považují letošní sezónu za velmi dobrou a tento dojem nemůže výrazně zkazit ani neúspěch v boji o titul. Alonso je na tom stejně.

"Pokud prohrajete na poslední chvíli, samozřejmě jste smutní, ale já nemám být v roce 2010 z čeho zklamaný," uvedl. "Poslední dva roky jsem bojoval o postup do třetí části kvalifikace a rok 2009 byl těžký i pro Ferrari. V prvním roce našeho vztahu jsme se dokázali postavit Red Bullu, který celou sezónu rychlostně dominuje. Takže celkově nezáleží na tom, co se stane v neděli, vzpomínky na rok 2010 budu mít dobré."

Další článek: Webber: Pokud to nevyjde teď, zkusím to znovu příští rok