Alonsova penalizace je přísná, říká Russell, který dodatečně získal třetí místo

George Russell se dodatečně po Velké ceně Saúdské Arábie formule 1 posunul na třetí místo a získal své deváté stupně vítězů ve formuli 1.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Alonsova penalizace je přísná, říká Russell, který dodatečně získal třetí místo | Foto: Getty Images / Lars Baron

Pilot Mercedesu projel cílem na čtvrtém místě, ale dodatečná desetisekundová penalizace za nesprávné odpykání pětisekundového trestu během závodu odsunula Fernanda Alonsa z třetího na čtvrté místo.

Podle Russella byla Alonsova penalizace přísná a pilot Astonu Martin si stupně vítězů zasloužil.

„Myslím, že penalizace pro Fernanda je docela přísná. Dnes si stupně vítězů zasloužili, ale extra trofej dostanu já,“ řekl Russell pro Sky Sports.

Hamilton lituje špatně zvoleného nastavení

Lewis Hamilton obsadil v Saúdské Arábii páté místo. Výsledek podle jeho slov mohl být lepší, kdyby se rozhodl pro jiné nastavení vozu.

Hamilton startoval sedmý, na roštu byl o čtyři pozice za Russellem, jako jediný z nejlepší desítky měl přitom sedminásobný mistr světa na startu tvrdou sadu pneumatik.

Při restartu pak předjel Carlose Sainze a dojel pět sekund za svým týmovým kolegou.

„Jako tým jsme získali skvělé body. George skončil třetí, což je skvělé. Já se posunul, vždy doufáte, že se posunete dopředu. Jsem opravdu vděčný, že jsem se posunul ze sedmého na páté místo,“ řekl Hamilton.

„Strategie mi nevyšla. V nastavení jsme byli trochu mimo,“ přiznal Brit.

„Myslím, že pokud bych měl nastavení, které měl George, byl bych v trochu lepší pozici. Máme na čem pracovat, můžeme si ale odnést nějaká pozitiva.“

Další článek: Pérez získal v Džiddě páté vítězství ve F1, počtvrté vyhrál na městské trati

Témata článku: , , ,