Alonsova a moje smůla se za celou sezónu vyrovnaly, hodnotí Vettel

Sebastian Vettel se nedomnívá, že by si letošní titul zasloužil někdo více či méně kvůli smůle nebo štěstí.
Alonsova a moje smůla se za celou sezónu vyrovnaly, hodnotí Vettel

Ferrari často hovoří o tom, že byl Fernando Alonso zcela nezaviněně vyřazen ze dvou závodů, bez čehož by podle něj situace v šampionátu vypadala jinak.

Sebastian Vettel má na kontě také dva nedokončené závody, oba kvůli selhání alternátoru. Podle německého závodníka se všechny nepříjemnosti na obou stranách v průběhu sezóny vyrovnaly, takže nemá smysl hovořit o případně nezaslouženém titulu pro letošního vítěze.

"Poslední závody pro nás samozřejmě byly dobré, mírně řečeno. Hodně nám pomohly," uznal Vettel v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Když se podíváte na celou sezónu a jejích 20 závodů, stanou se vám věci, které nechcete, asi budete mít pár odstoupení kvůli technickým problémům."

"My jsme je měli a snad už je máme za sebou. Je velmi těžké odjet tolik závodů bez incidentů. Sice s nimi dopředu nepočítáte, ale musíte být připraveni, když vás zasáhnou, abyste jen nezůstali stát a nezírali." (smích)

"Když se podíváte na doposud odjeté závody, myslím, že Fernandovy a moje nedokončené závody nebo neštěstí jsou vyrovnané. Pořád si myslím, že jezdec, který si to zaslouží nejvíc, bude mistrem světa. Není pochyb o tom, že jsme teď v dobré pozici. Doufám, že se nám bude dařit až do konce, abychom si tu slávu zasloužili."

Sebastian Vettel pojede tento víkend v USA svoji 100. Grand Prix kariéry a může v ní získat svůj třetí titul mistra světa v řadě. Tři tituly za sebou získali v historii formule 1 doposud jen Juan-Manuel Fangio a Michael Schumacher.

Diskuze (162) Další článek: Raději budu sledovat cyklistické závody než formuli 1, říká James May