Alonso zůstává optimistou, jeden závod nic nemění

Hvězda týmu Ferrari se i přes dominantní vítězství Sebastiana Vettela nehodlá vzdávat, hlavním cílem zůstává zisk titulu. AKTUALIZOVÁNO
Alonso zůstává optimistou, jeden závod nic nemění

V posledních čtyřech závodech získal Vettel sto bodů, kdežto Alonso osmačtyřicet. Pilot Red Bullu nyní vede šampionát se třináctibodovým náskokem na Alonsa. Ten ale tvrdí, že není důvod k panice. 

"Jeden závod nic nemění. Ve hře je ještě 75 bodů, my ztrácíme 13 a víme, že se musíme zlepšit. Nejsme dost rychlí, zejména pak o sobotách, ale v Abú Zabí nebo ve Spojených státech bychom měli být schopni to napravit. To, co se stalo Markovi s KERSem, může klidně postihnout nás, ale i Seba. Zůstávám optimistou. 

Potřebujeme do Abú Zabí přivézt připravované novinky, které by nám měly pomoci přiblížit se Red Bullu v kvalifikacích a možná i závodech. Zbývají tři závody a cílem je stále zisk titulu. Potřebujeme nahnat nějaké body. Bylo by fajn dojet přes Sebem, vítězství by pak bylo samozřejmě ještě lepší. K tomu ale potřebujeme udělat pokroky, jelikož v současné době na vítězství nemáme.

Myslím, že Brazílie by mohla být dobrá a věřím, že na konci budu moci být šťastný. Pozitivum dnešního dne bylo, že jsme v závodě dokázali soupeřit s jedním z monopostů Red Bullu," nechal se slyšet Alonso.

Felipe Massa podal spolehlivý výkon, takřka celý závod za sebou držel Kimiho Räikkönena a dojel si pro šesté místo. Ferrari si i díky němu upevnilo druhé místo v Poháru konstruktérů.

"Od začátku až do konce to byla pěkně perná bitva. Asi po dvaceti kolech mi z boxové zídky zavolali, že musím zpomalit a šetřit palivo. Více než polovinu závodu jsem tedy nemohl jet naplno a mohu vás ujistit, že to nebylo snadné, protože Kimi byl neustále velice blízko. Představoval jsem si lepší výsledek, ale aspoň se mi podařilo nasbírat body, které jsou důležité pro Pohár konstruktérů.

Čas, který jsem ztratil ve druhém volném tréninku, mě stál docela hodně. Hlavně v tom smyslu, že jsme nestihli vůz optimálně vyladit. Zajímá vás duel s Kimim po pitstopu? Podařilo se mi vyjet z pitlane vpředu, ale ve třetí zatáčce jsem ho nechal projet, jelikož byl opravdu velmi blízko a chtěl jsem získat výhodu v podobě DRS. Myslím, že si to sám uvědomil, ale již bylo příliš pozdě.

Nyní nás čeká Abú Zabí, což je něco jako druhý domácí závod Ferrari. Máme tam překrásný zábavní park. Doufejme, že tam přivezeme více vylepšení a dojedeme na lepším než šestém místě," prohlásil Massa.

Další článek: Vettel vyhrál a posílil svůj náskok, double Red Bullu pokazil Alonso