Alonso: Ztrácet v tuto chvíli jen dva body na první místo je splněným snem

Fernando Alonso je velmi spokojený s úvodní fází šampionátu, druhé místo v tabulce a malá ztráta na vedení jsou pro něj uskutečněným snem. Spolehlivost vozu mu starosti nedělá.

"Jsem rád, že jsem zpět v Evropě, hlavně protože výsledek začátku sezóny je určitě pozitivní," řekl. "Navzdory negativnímu výsledku závodu v Sepangu je splněným snem být na druhém místě v klasifikaci a ztrácet jen dva body na lídra, jenž je zároveň mým týmovým kolegou, a při tom Ferrari vede šampionát konstruktérů."

Alonso lituje promarněné šance v Malajsii, protože vůz splnil očekávání v oblasti výkonnosti a mohl získat dobré umístění. První komplikaci přinesla týmová chyba v kvalifikaci, další stávkující spojka, konec nadějí pak znamenalo selhání motoru. Vrásky na čele ale Španěl kvůli technice nemá.

"Nemám obavy kvůli spolehlivosti," uvedl. "Myslím, že to, co způsobilo selhání motoru, byla jednorázová záležitost. A tým mi řekl, že to nesouviselo s problémy, které měl Sauber, ani s anomáliemi, které jsme zaregistrovali před výměnou motorů v neděli v Bahrajnu."

"Co se týče výkonnosti, v Malajsii jsme také byli konkurenceschopní. Sepang se svými vlastnostmi liší od předchozích dvou okruhů a F10 ukázalo, že se dokáže přizpůsobit. Ještě se musíme zlepšit ve využití pneumatik v prvním měřeném kole, ale závodní rychlost je velmi dobrá."

Alonso očekává, že se stejně dobře přizpůsobí vůz okruhu v Šanghaji. "V příštích závodech se musíme snažit o umístění na stupních vítězů. Když konzistentně dojíždíte mezi prvními třemi, jste v dobré pozici pro boj o šampionát," dodal.

Další článek: Ferrari se před GP Číny soustředí na zajištění spolehlivosti

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.