Alonso: Zítra vyzkoušíme upravenou převodovku

McLaren podle Fernanda Alonsa v pátečním tréninku vyzkouší úpravu převodovky a to po problémech z GP Singapuru.
Alonso: Zítra vyzkoušíme upravenou převodovku

„Minulý týden jsme v Singapuru skončili kvůli přehřátí převodovky,“ řekl Alonso pro Motorsport.com. „Přišli jsme s řešením a to zítra ve volném tréninku vyzkoušíme.“

McLaren letos získal jen 17 bodů a na Mercedes ztrácí 446 bodů. Podle Alonsa by McLaren mohl být  kritizován, ale všichni dělají, co je v jejich silách. Není prý čas na to, se zaobírat, kdo za co může.

„Někdy to bude pohonná jednotka, jindy jezdec. Jsme tým a musíme dělat to nejlepší, co můžeme. Musíme se zlepšit v různých oblastech, nejen ve výkonu a spolehlivosti, ale také v postupech, startech, zastávkách, v Singapuru měl Jenson velmi dlouhou zastávku. Jsou tam věci, které musíme vyřešit, nebojujeme o mistrovství světa.“

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Čtvrteční fotogalerie z Japonska: Úžasní fanoušci a květiny pro Julese

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.