Alonso získal za start v Indy 500 cenu

Fernando Alonso byl v Indianapolis vyhlášen Nováčkem roku.

Alonso je dvojnásobný mistr světa formule 1 a zkušený závodník. V Indianapolis ale jel poprvé, a tak se mohl utkat o cenu pro nováčka roku.

O udělení cen rozhodují zástupci médií podle několika kritérií. Hodnotí se samozřejmě pozice v cíli závodu. V tomto si z nováčků vedl nejlépe Ed Jones, který skončil třetí se ztrátou 0,528 na vítězného Sata.

Alonso závod nedokončil kvůli selhání motoru a byl celkově klasifikován na 24. místě.

Při hodnocení se ale berou v úvahu také další kritéria: dovednosti jezdce, sportovní chování a přístupnost jezdce během celé dva týdny trvající události.

Kromě ceny si Alonso odvezl za své místo také finanční odměnu ve výši 305 805 dolarů. První Takuma Sato si vydělal 2 458 129 dolarů. Odměny za druhé a horší umístění jsou pak už o dost nižší. Druhý Helio Castroneves tak získal 770 629 dolarů, Ed Jones 535 629 dolarů.