Alonso získal za start v Indy 500 cenu

Fernando Alonso byl v Indianapolis vyhlášen Nováčkem roku.

Alonso je dvojnásobný mistr světa formule 1 a zkušený závodník. V Indianapolis ale jel poprvé, a tak se mohl utkat o cenu pro nováčka roku.

O udělení cen rozhodují zástupci médií podle několika kritérií. Hodnotí se samozřejmě pozice v cíli závodu. V tomto si z nováčků vedl nejlépe Ed Jones, který skončil třetí se ztrátou 0,528 na vítězného Sata.

Alonso závod nedokončil kvůli selhání motoru a byl celkově klasifikován na 24. místě.

Při hodnocení se ale berou v úvahu také další kritéria: dovednosti jezdce, sportovní chování a přístupnost jezdce během celé dva týdny trvající události.

Kromě ceny si Alonso odvezl za své místo také finanční odměnu ve výši 305 805 dolarů. První Takuma Sato si vydělal 2 458 129 dolarů. Odměny za druhé a horší umístění jsou pak už o dost nižší. Druhý Helio Castroneves tak získal 770 629 dolarů, Ed Jones 535 629 dolarů.

Fotogalerie: 101. ročník Indy 500 s Fernandem Alonsem

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
21:43 | Vandoorna čeká penalizace 5 míst za nový spalovací motor.
19:41 | Jinými slovy: Gasly nahradil Kvjata Hartley nahradil Gaslyho Kvjat nahradil Sainze
19:40 | Rošády u Toro Rosso mají vliv i na počty komponent. Kvjat zdělil Sainzův vůz i inženýra a stranu garáže.
14:53 | McLaren by měl dnes oznámit prodloužení smlouvy s Alonsem.
14:18 | V pátek a v sobotu by měly být v Austinu teploty lehce pod 30 stupňů. V neděli by se mělo ochladit a vyloučit nelze ani déšť.