Alonso: Zdržení za Picem mě možná stálo vítězství

V podání Fernanda Alonsa se dnes Ferrari podařilo dokázat, že se s nimi v boji o titul rozhodně musí počítat. V domácí GP dojel Španěl druhý, jeho týmový kolega Felipe Massa skončil patnáctý. AKTUALIZOVÁNO
Alonso: Zdržení za Picem mě možná stálo vítězství

Umístil se na stupních vítězů, ale přesto se neraduje. Fernando Alonso totiž věří, že ho o vítězství mohl připravit Charles Pic, který během závodu ignoroval modré vlajky. Španěl tak za jezdcem Marussii ztratil drahocenný čas. Pic byl po právu potrestán penalizací.

"Trochu jsme neměli štěstí," říká zklamaný Alonso. "Narazili jsme na Murussii, která sice dostala penalizaci, ale ta nyní rozhodně není řešením. Doufejme však, že se lidé naučí chápat, že musí respektovat pravidla. Dnes je nerespektovali, a proto dostali penalizaci. Penalizace ale asi nebyla dostatečná, protože nás to možná stálo vítězství."

Po dnešním závodě se Fernando Alonso "dělí" o první místo v šampionátu se Sebastianem Vettelem. Oba mají shodně 61 bodů. Třetí za nimi je Hamilton s třiapadesáti body.

"Rozhodně jsme překvapeni množstvím bodů, které máme, a udiveni jsme i výsledkem tohoto víkendu. Věřili jsme, že auto vylepšíme,  a doufali jsme, že nějaké náznaky budou už tady v Barceloně," raduje se ze zlepšení Španěl. Do budoucna ale hledí s pokorou.

"Uvidíme," odpovídá na otázku, zda se Ferrari vrátilo zpět do formy. "Až budeme mít první a druhé místo v kvalifikaci a první a druhé místo v šampionátu, potom teprve budeme mít nejlepší auto." Druhým dechem ale dodává, že jeho tým může být hrdý na to, jak se od začátku sezony vypracoval.

Ani Felipe Massa není s výsledkem dnešního závodu spokojen. Domnívá se totiž, že ho nespravedlivý trest připravil o body.  Penalizaci průjezd boxy dostal Brazilec spolu se Sebastianem Vettelem za nepřizpůsobení své rychlosti místu označenému žlutými vlajkami.

"Upřímně řečeno, myslím si, že jsem neudělal nic špatně, a věřím,  že je lepší podívat se zblízka na to, co se stalo.  Já jsem byl totiž ve středu skupiny aut a skutečně jsem se nesnažil nikoho předjet," stěžuje si Massa.

"Je to opravdu škoda, protože až do té doby se mi v závodě dařilo a umístění v první desítce bylo na dosah. Byl jsem ve skupině s red bully a mclareny a mohl jsem se s nimi rychlostně měřit," podotýká.

"Jsem šťastný, že Fernando mohl bojovat o vítězství celou dobu až do konce. To ukazuje, že se potenciál našeho auta rozhodně zlepšuje. Stále ještě nemáme nejlepší auto, ale zdá se, že jdeme tou správnou cestou."

Další článek: Být závod o deset kol delší, mohli jsme vyhrát, věří Räikkönen