Alonso: Závodit pro Ferrari je důležitější než vyhrát titul

Fernando Alonso je u Ferrari tak spokojený, že by tým neměnil, ani kdyby přestupem získal možnost vyhrát další titul.
Alonso: Závodit pro Ferrari je důležitější než vyhrát titul

Alonso podle svých slov v minulosti dostal nabídku přestoupit k Red Bullu, ale její odmítnutí nelituje. "Ne, ne, protože bych sice možná měl tři nebo čtyři tituly, ale nebyl bych tak spokojený, jako jsem teď, a nejezdil bych pro Ferrari. Pro závodního jezdce je podle mě důležitější jezdit pro Ferrari než vyhrát šampionát," uvedl.

Důvody pro tak mimořádný vztah k maranellskému týmu vysvětlil Alonso následovně: "Ferrari je Ferrari. Těžko se to popisuje, ale jezdíte pro nejlepší automobilku v historii a máte příležitost reprezentovat vzpínajícího se koně po celém světě, spolupracovat a testovat silniční vozy, které vyrábí. Soukromé týmy formule 1, které za sebou nemají automobilku, jsou jen to, týmy formule 1, a Ferrari je mnohem víc."

Španěl vlastnící tři vozy značky Ferrari ale samozřejmě chce bojovat o tituly, proto ve formuli 1 závodí. Letošní sezóna se zdá být z tohoto pohledu ztracená, ale na vzdávání se je ještě brzy.

"Všechno záleží na autě," řekl. "Pokud auto dokáže vyhrávat závody, máme dost času, abychom ztrátu dohnali. Ale ztrácet v průměru sekundu na Red Bull při každé příležitosti nám návrat znemožňuje. Proto teď čekáme na důležité úpravy vozu. Pokud je dostaneme v příštích několika závodech, budeme moci bojovat, ale jestli vše zůstane při starém, logicky to bude nemožné. Zázraky nedokážeme."

Další článek: Hamilton u McLarenu příští rok určitě zůstane, věří Whitmarsh

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.