Alonso: Závodění v IndyCar a WEC ze mě udělalo lepšího pilota

Působení v Mistrovství světa vytrvalostních závodů a IndyCar vedle jeho angažmá u McLarenu ve formuli 1 Fernadna Alonsa podle jeho slov jako jezdce posílilo a pomohlo mu poprvé v kariéře porazit svého týmového kolegu Stoffela Vandoorna ve všech letošních kvalifikacích F1.
Alonso: Závodění v IndyCar a WEC ze mě udělalo lepšího pilota

Alonso porazil Vandoorna ve všech letošních 21 kvalifikacích. Naposledy byl přitom poražen v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie 2017, dohromady tedy porazil svého týmového kolegu ve 26 kvalifikacích F1 za sebou.

Po letošní sezóně však Španěl formuli 1 po 311 startech opustil. Alonso řekl, že jeho starty v IndyCar a FIA WEC v posledních dvou letech mu pomohly k „něčemu, čeho jsem ve své kariéře nikdy nedosáhl“.

„Je těžké vědět přesně vaši rychlost v autě. Můžete jen sledovat čísla a letošní rok byl z pohledu kvalifikačních soubojů mým dosud nejlepším. Cítím, že jsem konkurenceschopný a rychlý. Testovací dny v IndyCar a můj letošní program ve WEC ze mě udělaly lepšího jezdce,“ řekl Alonso.

„Více rozumím chování vozů, dalším jezdeckým technikám, dalším způsobům šetření energie a pneumatik. Máte více informací z vnějšku a od dalších inženýrů, máte další úhel pohledu, který vás možná dělá lepším, nebo poskytuje širší pohled na motorsport,“ uvažuje dvojnásobný mistr světa F1.

„Když usednete do vozu formule 1, máte další názor, i když to není pro vůz formule 1 úplně užitečné. Celkový koncept odlišných filozofií, myslím, že vám to jako jezdci pomáhá.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen