Alonso: Závodění v IndyCar a WEC ze mě udělalo lepšího pilota

Působení v Mistrovství světa vytrvalostních závodů a IndyCar vedle jeho angažmá u McLarenu ve formuli 1 Fernadna Alonsa podle jeho slov jako jezdce posílilo a pomohlo mu poprvé v kariéře porazit svého týmového kolegu Stoffela Vandoorna ve všech letošních kvalifikacích F1.
Alonso: Závodění v IndyCar a WEC ze mě udělalo lepšího pilota

Alonso porazil Vandoorna ve všech letošních 21 kvalifikacích. Naposledy byl přitom poražen v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie 2017, dohromady tedy porazil svého týmového kolegu ve 26 kvalifikacích F1 za sebou.

Po letošní sezóně však Španěl formuli 1 po 311 startech opustil. Alonso řekl, že jeho starty v IndyCar a FIA WEC v posledních dvou letech mu pomohly k „něčemu, čeho jsem ve své kariéře nikdy nedosáhl“.

„Je těžké vědět přesně vaši rychlost v autě. Můžete jen sledovat čísla a letošní rok byl z pohledu kvalifikačních soubojů mým dosud nejlepším. Cítím, že jsem konkurenceschopný a rychlý. Testovací dny v IndyCar a můj letošní program ve WEC ze mě udělaly lepšího jezdce,“ řekl Alonso.

„Více rozumím chování vozů, dalším jezdeckým technikám, dalším způsobům šetření energie a pneumatik. Máte více informací z vnějšku a od dalších inženýrů, máte další úhel pohledu, který vás možná dělá lepším, nebo poskytuje širší pohled na motorsport,“ uvažuje dvojnásobný mistr světa F1.

„Když usednete do vozu formule 1, máte další názor, i když to není pro vůz formule 1 úplně užitečné. Celkový koncept odlišných filozofií, myslím, že vám to jako jezdci pomáhá.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.
22. května | Aby to Renaultem ve F1 nakonec nedopadlo úplně jinak a Ricciardo nebyl rád, že je rád. odkaz