Alonso: Závod ve Španělsku ukáže skutečné rozložení sil

Formule 1 se vrací do Evropy na Grand Prix Španělska. Fernando Alonso očekává od domácího závodu na známém okruhu reálné měření sil s konkurencí.
Alonso: Závod ve Španělsku ukáže skutečné rozložení sil

"Všichni jezdci znají tento okruh velmi dobře, a co se týče nastavení, základ víceméně máte z testů," připomněl španělský pilot Ferrari. "Ale je tu velký rozdíl v teplotách, když jsme tam byli v únoru, byla zima, teď v květnu by mělo být mnohem větší teplo."

"To znamená, že vůz a nastavení můžete trochu vylepšit, abyste se vyrovnali s touto změnou teplot. Jelikož to je trať, kterou týmy a jezdci znají velmi dobře, bude z hlediska šampionátu velmi dobrým referenčním bodem."

Alonso pojede před domácími fanoušky, ale tlak, kterému bude v Montmelu čelit, označil za příjemný. Ferrari se bude snažit svým jezdcům usnadnit práci vylepšeným vozem, do Barcelony přiveze novou podlahu a upravené přední a zadní křídlo. Primárním cílem je stále zlepšení v kvalifikacích.

Scuderia má ale rezervy také v zastávkách v boxech. Na různé chyby v boxové uličce doplatil v Turecku Felipe Massa. "Je třeba co nejvíce trénovat pit stopy," řekl Brazilec. "Je důležité, aby každý člen týmu mechaniků byl o trochu preciznější. Všichni musí konzistentně odvádět perfektní práci, protože není dobré, když střídáte dobré a špatné zastávky. Týká se to všech lidí v týmu, včetně jezdců, každá procedura musí být perfektní."

Další článek: F1sport se stal partnerem Pirelli

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00