Alonso za jeden závod zvládl splatit důvěru Alpinu, myslí si Häkkinen

Fernando Alonso svým výkonem ve Velké ceně Maďarska splatil týmu Alpine důvěru, kterou do něj v letošní sezóně formule 1 vložil, myslí si dvojnásobný mistr světa Mika Häkkinen.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Alonso za jeden závod zvládl splatit důvěru Alpinu, myslí si Häkkinen | Foto: Getty Images / Lars Baron

Alpine prožil v Budapešti povedený víkend. Esteban Ocon získal první vítězství, ke kterému výraznou měrou přispěl svým výkonem také čtvrtý Alonso, který v závěru závodu zdržel soubojem Lewise Hamiltona, který se tak nestihl na Ocona dotáhnout.

„Věřím, že by (Hamilton) závod vyhrál, kdyby jej Fernando Alonso nedokázal za sebou udržet. Když si uvědomíte, že Lewis dojel závod 2,7 sekundy za Estebanem Oconem a jezdil mnohem rychlejší kola, Alpine opravdu může poděkovat Fernandovi, který využil svých zkušeností, aby za sebou udržel Mercedes,“ komentoval Häkkinen ve svém sloupku v Unibet.

Ocon vyzdvihuje Alonsovu roli v jeho prvním vítězství ve F1

Ocon vyzdvihuje Alonsovu roli v jeho prvním vítězství ve F1

„Byl to skutečně fascinující duel. V jednom závodě Fernando Alpinu splatil veškerou důvěru, kterou do něj vložili.

„Myslím, že je skvělé, že Alpine vyhrál velkou cenu. Francouzské auto s francouzským motorem naposledy vyhrálo závod v roce 1983, kdy triumfoval Alain Prost v Renaultu. Je to tedy velmi výjimečný moment pro Alpine v první sezóně značky ve F1, ale také pro Renault Group. Tým to opravdu nakopne a je to skvělý výsledek pro Ocona, který nedávno podepsal nový tříletý kontrakt.“

Měli jsme obavy s Alonsem podepsat, říká Prost. Nyní si Španěla nemůže vynachválit

Měli jsme obavy s Alonsem podepsat, říká Prost. Nyní si Španěla nemůže vynachválit

Häkkinen kromě Alonsa vyzdvihl také výkon Sebastiana Vettela, který po většinu závodu jel těsně za Oconem.

Čtyřnásobný mistr světa v barvách Astonu Martin dojel na druhém místě, po závodě byl ale diskvalifikován, protože v jeho voze nezůstalo pravidly požadované množství paliva.

„Byl to také fantastický výsledek pro Aston Martin a Sebastiana Vettela, dokud si udrželi druhé místo. Každý tým musí být schopen po závodě poskytnout FIA vzorek jednoho litru paliva, nyní je proto čekají perné dny, kdy se bude kontrolovat palivový systém.“

Další článek: Red Bull nechá Gaslyho v AlphaTauri ještě dva roky, pak se rozhodne, co s ním

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.