Alonso: Za dvacet eur prozradím, kde budu příští rok jezdit

Španěl se už rozhodl.
Fernando Alonso a Ferrari, to je evergreen trhu s jezdci. Ferrari se odmítá jasně vyjádřit a Alonso není o moc sdílnější. I když kdyby měl u sebe Lewis Hamilton na pozávodní tiskové konferenci 20 eur, všichni už mohli vědět, kde bude Španěl příští rok závodit.

Na otázku, zda mu stupně vítězů v Singapuru pomůžou při rozhodování o angažmá v roce 2010, Alonso odpověděl: "Ne, tohle pódium nic nezmění. Já už jsem se rozhodl, takže se to brzy dozvíme."

V reakci na otázku, zda své rozhodnutí prozradí, začali Alonso a Hamilton vtipkovat.
Alonso: "Když mi dobře zaplatíte..."
Hamilton: "Dám ti pětku, deset eur."
Alonso: "To nestačí. Aspoň dvacet!"

Alonsovo "brzy" by mohlo znamenat Grand Prix Japonska, která se jede již nadcházející víkend.

"Jakmile budeme připravení, řekneme vám to. Nechceme čekat moc dlouho," řekl o oznámení jezdecké dvojice pro příští rok šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali.

Na otázku, zda by k tomu mohlo dojít již v Suzuce, Domenicali odpověděl: "Je to možné, ale jisté to není."

Je ale téměř jisté, že Alonso svůj současný tým opustí, protože výkonný ředitel Renaultu Jean-François Caubet řekl po závodě v Singapuru: "Myslím, že Fernandovi bude Renault scházet a Renaultu bude scházet Fernando."

Do Renaultu by místo Alonsa měl zamířit Robert Kubica. Co bude s Kimim Räikkönenem, se zatím neví. V pokročilé fázi jsou jednání s McLarenem. Ferrari ovšem stále musí čelit nejistotě v podobě formy Felipeho Massy.

Brazilec začne brzy opět jezdit. "Každý den ho vyšetřuje jeho lékař, ale není to oficiální vyšetření. Tvrdě pracuje a příští týden by měl začít na motokárách," uvedl o Massovi Domenicali.

Italové definitivně nevyloučili ani možnost, že by se Massa do formule 1 vrátil ještě letos. "To se nedá teď říct, je příliš brzy. Musíme postupovat krok za krokem a nic nemusíme uspěchat. Bude znovu ve stoprocentní formě, ale není třeba nic uspěchat, pokud nebude s něčím připraven."

"Nechci nic vylučovat, ale musíme být opatrní," dodal Domenicali.
Další článek: Nabouraní, zklamaní, potrestaní, porouchaní