Alonso vysvětlil, proč v minulosti odmítl Red Bull

Fernando Alonso byl v sobotu večer opět dotázán na nabídky, které v minulosti dostal od Red Bullu.
Alonso vysvětlil, proč v minulosti odmítl Red Bull

Christian Horner opakovaně odmítl, že by Red Bull nabídl Alonsovi sedačku pro rok 2019. Red Bull měl jednat s Alonsem jen jednou před více než deseti lety.

„Vím, že včera říkal, že mi v roce 2007 nabídl smlouvu,“ uvedl Alonso. „Vloni v rozhovoru pro Red Bull TV říkal, že mi několikrát nabídl místo, a kdybych to v letech 2009, 2011 či 2013 přijal, byl bych asi čtyřnásobným mistrem světa.“ Podle Alonsa je tak v Hornerových slovech rozpor.

„V roce 2007 jsem měl nabídku od Red Bullu, Toyoty, ale já se vrátil k Renaultu. Vybral jsem si Renault, protože v té době pro mě byli jako rodina. Red Bull v roce 2007 nebyl konkurenceschopný a Toyota se také trápila.“

Není důvod smutnit, říká Hamilton k Alonsově odchodu

Není důvod smutnit, říká Hamilton k Alonsově odchodu

 

„V roce 2009 jsem jednal s Ferrari. Na rozhodnutí jsem měl čtyři dny. Tehdy jsem si myslel, že Ferrari je nejbezpečnější možnost, nejlepší volba do budoucna. Jsem stále hrdý na to, jak jsem se rozhodl. Možná, že kdybyste měli křišťálovou kouli, změnili byste názor, ale když ji nemáte, tak v roce 2009 Ferrari neřeknete ne.“

Red Bull měl Alonsa oslovovat také v průběhu jeho angažmá v Maranellu. „V roce 2011 a 2013 měli v této části roku vždy pochybnosti o Webberovi. Vždy kolem Spa jsme měli setkání,“ dodal Alonso.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (133) Další článek: Další volný trénink s McLarenem čeká Norrise v Itálii