Alonso vysvětlil, proč v Bahrajnu nepojede

FIA po vyšetřeních zakázala Alonsovi účast na Velké ceně Bahrajnu. Španěl vysvětlil, proč se tak stalo.
Alonso vysvětlil, proč v Bahrajnu nepojede

FIA v prohlášení uveřejnila, že zakázala Alonsovi start po CT vyšetření v oblasti hrudníku. Alonsa nahradí Vandoorne, ale dvojnásobný mistr světa se přesto zúčastnil tradiční čtvrteční tiskové konference.

„Minulý týden jsem byl v pořádku. Trochu mělo bolelo koleno, ale nic velkého. Měl jsem zelenou od lékařů, abych opustil trať a vše bylo v pořádku. V pondělí jsem pociťoval celkové bolesti, ale nic váždného. Pak jsem letěl do Španělska a bolest byla stejná nebo trochu větší. A tak jsme se rozhodli pro test na CT.“

Podle Alonsa první CT vyšetření ukázala na pneumotorax. „Ten je nyní už prakticky pryč, ale mám nějaké zlomeniny žeber,“ uvedl.

Lékař má pochopitelně obavu zejména z následků případné další velké nehody.

Rozhodnutí FIA Alonso respektuje. „Je to dobrá šance pro Stofella. Miluji závodění, ale chci se také učit z venčí, jak se tým připravuje na závod, strategii, zastávky v boxech,“ řekl Alonso. Ten prý neuposlechne doporučení týmu a zůstane v dějišti velké ceny. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonso v Bahrajnu nepojede, nahradí ho Vandoorne

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
12:50 | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00