Alonso: Výsledek vystihuje trend, vyhraný trénink ještě neznamená úspěch

Fernando Alonso slibně zahájil víkend Velké ceny Kanady, když vyhrál úvodní volný trénink, v kvalifikaci však Ferrari nestačilo na znovu dominantní Mercedes a také Red Bull s Williamsem, které spolu bojovaly o třetí místo.
Alonso: Výsledek vystihuje trend, vyhraný trénink ještě neznamená úspěch

Španěl podotkl, že vývoj víkendu naznačuje současný trend: „Výsledek kvalifikace odráží trend, který sledujeme od začátku sezóny. Jak to často bývá, i když jsme v pátek vpředu, v sobotu se trápíme o něco víc.

Vývojový balík, který jsme sem do Kanady přivezli, fungoval dobře, auto se zlepšilo a já z toho mám radost, i když v tuto chvíli nejsme schopni z vozu dostat veškerý potenciál.

Dominance Mercedesu nás nepřekvapila a red bully a williamsy také zajely lépe než my. Myslím, že zítřejší závod nebude snadný, jelikož se tu na startu špatně předjíždí, protože v prvních dvou zatáčkách není moc místa.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kimi Räikkönen se ve třetí části kvalifikace rozhodl pro odlišnou strategii, ta však nevyšla a Fin skončil desátý.

„Po celý víkend nejsem úplně spokojený s ovládáním svého auta a i dnes v kvalifikaci to bylo náročné. Ve své jediné jízdě ve třetí části kvalifikace jsem vyjel na nové sadě superměkkých gum, ale moje F14 T hodně klouzalo a já nebyl schopen dát dohromady dobré kolo. Možná jsem mohl být o jedno, dvě místa výš, ale myslím, že by se moc nezměnilo.

I když ty nové díly, které jsme včera zkoušli, fungovaly, věděli jsme, že to nebude jednoduché. Tohle je asi jedna z tratí, které vlastnostem našeho auta sedí nejméně.“

K neuspokojivému výsledku kvalifikace si přisadil také technický ředitel týmu Pat Fry: „Dnes jsme věděli, že nás čeká náročná kvalifikace, ale abych byl upřímný, čekali jsme něco trochu lepšího. Věděli jsme také, že na této trati nebudeme bojovat jen s Red Bullem, ale také jinými týmy, které díky nízkému počtu zatáček a dlouhým rovinkám budou nepříjemnými soupeři a to se potvrdilo.

V kvalifikaci bylo téměř o 20 stupňů tepleji než včera a my jsme se trápili víc než naši soupeři ve snaze zajistit dost dobrou přilnavost.“

Další článek: Sobota v Kanadě: Úspěch Vergneho, zklamání v McLarenu

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.