Alonso: Výsledek vystihuje trend, vyhraný trénink ještě neznamená úspěch

Fernando Alonso slibně zahájil víkend Velké ceny Kanady, když vyhrál úvodní volný trénink, v kvalifikaci však Ferrari nestačilo na znovu dominantní Mercedes a také Red Bull s Williamsem, které spolu bojovaly o třetí místo.
Alonso: Výsledek vystihuje trend, vyhraný trénink ještě neznamená úspěch

Španěl podotkl, že vývoj víkendu naznačuje současný trend: „Výsledek kvalifikace odráží trend, který sledujeme od začátku sezóny. Jak to často bývá, i když jsme v pátek vpředu, v sobotu se trápíme o něco víc.

Vývojový balík, který jsme sem do Kanady přivezli, fungoval dobře, auto se zlepšilo a já z toho mám radost, i když v tuto chvíli nejsme schopni z vozu dostat veškerý potenciál.

Dominance Mercedesu nás nepřekvapila a red bully a williamsy také zajely lépe než my. Myslím, že zítřejší závod nebude snadný, jelikož se tu na startu špatně předjíždí, protože v prvních dvou zatáčkách není moc místa.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kimi Räikkönen se ve třetí části kvalifikace rozhodl pro odlišnou strategii, ta však nevyšla a Fin skončil desátý.

„Po celý víkend nejsem úplně spokojený s ovládáním svého auta a i dnes v kvalifikaci to bylo náročné. Ve své jediné jízdě ve třetí části kvalifikace jsem vyjel na nové sadě superměkkých gum, ale moje F14 T hodně klouzalo a já nebyl schopen dát dohromady dobré kolo. Možná jsem mohl být o jedno, dvě místa výš, ale myslím, že by se moc nezměnilo.

I když ty nové díly, které jsme včera zkoušli, fungovaly, věděli jsme, že to nebude jednoduché. Tohle je asi jedna z tratí, které vlastnostem našeho auta sedí nejméně.“

K neuspokojivému výsledku kvalifikace si přisadil také technický ředitel týmu Pat Fry: „Dnes jsme věděli, že nás čeká náročná kvalifikace, ale abych byl upřímný, čekali jsme něco trochu lepšího. Věděli jsme také, že na této trati nebudeme bojovat jen s Red Bullem, ale také jinými týmy, které díky nízkému počtu zatáček a dlouhým rovinkám budou nepříjemnými soupeři a to se potvrdilo.

V kvalifikaci bylo téměř o 20 stupňů tepleji než včera a my jsme se trápili víc než naši soupeři ve snaze zajistit dost dobrou přilnavost.“

Diskuze (15) Další článek: Sobota v Kanadě: Úspěch Vergneho, zklamání v McLarenu
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00