Alonso vynechá GP Austrálie

Fernando Alonso se nezúčastní prvního závodu v Austrálii. Informace španělských médií dnes potvrdil McLaren.
Alonso vynechá GP Austrálie

McLaren dnes potvrdil informace španělských médií, o kterých jsme psali. Během lékařských testů nebyla objevena žádná zranění. Lékaři přesto Alonsovi doporučili vynechat první závod, aby minimalizoval možnost druhého otřesu mozku krátce po sobě. Velká cena Austrálie se jede přesně tři týdny od incidentu v Barceloně.

McLaren proto potvrdil, že Alonso poslechl rady lékařů a první závod letošní sezóny vynechá. V kokpitu ho nahradí Kevin Magnussen. Alonso by se měl brzy začít fyzicky připravovat na závod v Malajsii. Program v Sepangu začíná 27. března. 

Výsledky lékařských testů a fyzická připravenost jezdce nemusí vždy korespondovat. Vzpomeňme na nehodu Sergia Péreze v kvalifikaci na GP Monaka v roce 2011. Mexičan byl sice nezraněn, ale v dalším závodě nenastoupil, protože mu nebylo dobře. Formule 1 je i dnes velmi fyzicky náročná. 

Sportovní medicína: Tělo pilota formule (první díl, druhý díl)

Další článek: Alonso v McLarenu získá titul, myslí si Berger

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.