Alonso vyjádřil svou nespokojenost s týmovým kolegou Oconem. Jeden závod a je konec. Konečně.

Fernando Alonso se již těší na konec svého angažmá u Alpinu po letošní sezóně formule 1, až jeho týmovým kolegou už nebude Esteban Ocon. Ve sprintu na Velkou cenu São Paula došlo mezi oběma jezdci ke kontaktu.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Alonso vyjádřil svou nespokojenost s týmovým kolegou Oconem. Jeden závod a je konec. Konečně. | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Oba startovali do závodu na Interlagosu z nejlepší desítky. Ve čtvrté zatáčce prvního kola došlo mezi oběma ke kontaktu.

Později ve sprintu ještě Alonso zezadu na cílové rovince v nájezdu do první zatáčky zavadil o zadní část Oconova vozu a poškodil si přední křídlo.

Alonso musel do boxů, pořadím se propadl také Ocon a oba piloti dojeli daleko za body na patnáctém (Alonso) a osmnáctém (Ocon) místě.

Není to přitom letos poprvé, co mezi týmovými kolegy u týmu Alpine došlo ke kontaktu.

Alonso nemá potřebu si o incidentu s Oconem promluvit, příští víkend je čeká poslední společný závod v Abú Dhabí, než Alonso odejde do Astonu Martin.

„Nepotřebuji s ním (Oconem) mluvit. Ještě jeden závod a je konec, konečně. Byl jsem blízko zdi v Džiddě, v Budapešti a dnes ve čtvrté zatáčce,“ řekl Alonso.

„Tak to je, někdy uvnitř týmu panuje velká soutěživost. Stalo se mu (Oconovi) to s Pérezem (ve Force Indii), s Verstappenem (Brazílie 2018). Ještě jeden závod.“

S vozem byl nicméně Alonso spokojen. „Rychlost byla dnes opravdu dobrá, vlastně jsme byli celkem blízko čelu. Zítra startujeme patnáctí, pokud budeme mít tuto rychlost, můžeme získat dobré body.“

Ocon o druhém kontaktu s Alonsem nevěděl

Esteban Ocon po závodě řekl, že kontakt s Alonsem na cílové rovince vůbec nezaznamenal.

„Neměl jsem tušení, že k tomu došlo. Až teď mi to řekli, nevím, jak je to možné.“

Na incident v prvním kole má Francouz odlišný názor než Alonso. „Byl jsem vpředu, takže ten, kdo bojoval, jsem nebyl já. Já se snažil útočit na Mclaren do čtvrté zatáčky. Myslím, že je to závod a ze všeho se snažíme dostat maximum, dnešek nás ale hodně stál,“ řekl Ocon.

Po závodě v parc fermé začal pak jeho alpine hořet. Podle Ocona k tomu mohla přispět i poškozená bočnice vozu po kontaktu s Alonsem v prvním kole.

„Bočnice je úplně otevřená. Nevím, jak ulétla. Vůz byl také v plamenech, takže doufám, že nedošlo k žádnému dalšímu poškození.“

Další článek: Sainz: Útok na Verstappena byl na hraně, ale u Red Bullu je to potřeba

Témata článku: , , , ,