93 000 lidí posílá Alonsa zpět do F1

Fernando Alonso by se měl letos v srpnu zúčastnit odloženého závodu Indy 500. Nedávno přiznal, že zatím sám neví, co bude dál.
93 000 lidí posílá Alonsa zpět do F1

Fernando Alonso před pár dny vytvořil na Twitteru anketu, ve které mohli fanoušci hlasovat o tom, kde by měl podle jejich mínění závodit. Na výběr byly čtyři možnosti, které si Alonso už v minulosti vyzkoušel: F1, WEC, formule 1 a Dakar. 

Anketa s názvem „představme si..“ v pátek skončila, i když o výsledku bylo jasno už po pár desítkách minut hlasování a výsledky se v průběhu času příliš neměnily. Většina ze 113 020 fanoušků hlasovala pro formuli 1.

Budoucnost je podle Alonsa v mlze. Naznačil ale připravenost vrátit se do F1

Budoucnost je podle Alonsa v mlze. Naznačil ale připravenost vrátit se do F1

Otázkou je, zda Alonso fanoušky vyslyší. V posledních vyjádřeních naznačil, že o F1 uvažuje. Další otázkou pak je, kde by mohl Alonso závodit. V top týmech nejspíše místo nebude – snad jedině v případě konce Vettela u Ferrari. Plno bude nejspíše také u McLarenu. 

Výsledky (v procentech)

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Pokud se v Maďarsku letos pojede, tak bez diváků

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.