93 000 lidí posílá Alonsa zpět do F1

Fernando Alonso by se měl letos v srpnu zúčastnit odloženého závodu Indy 500. Nedávno přiznal, že zatím sám neví, co bude dál.
93 000 lidí posílá Alonsa zpět do F1

Fernando Alonso před pár dny vytvořil na Twitteru anketu, ve které mohli fanoušci hlasovat o tom, kde by měl podle jejich mínění závodit. Na výběr byly čtyři možnosti, které si Alonso už v minulosti vyzkoušel: F1, WEC, formule 1 a Dakar. 

Anketa s názvem „představme si..“ v pátek skončila, i když o výsledku bylo jasno už po pár desítkách minut hlasování a výsledky se v průběhu času příliš neměnily. Většina ze 113 020 fanoušků hlasovala pro formuli 1.

Budoucnost je podle Alonsa v mlze. Naznačil ale připravenost vrátit se do F1

Budoucnost je podle Alonsa v mlze. Naznačil ale připravenost vrátit se do F1

Otázkou je, zda Alonso fanoušky vyslyší. V posledních vyjádřeních naznačil, že o F1 uvažuje. Další otázkou pak je, kde by mohl Alonso závodit. V top týmech nejspíše místo nebude – snad jedině v případě konce Vettela u Ferrari. Plno bude nejspíše také u McLarenu. 

Výsledky (v procentech)

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Pokud se v Maďarsku letos pojede, tak bez diváků

16:08 | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).
15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.