Alonso: Vstávalo se mi těžko, ale dojem z šampionátu zůstává výborný

Fernando Alonso se chtěl v pondělí probudit jako trojnásobný mistr světa, ale nestalo se tak. Prohra v šampionátu ho hodně mrzí, ale celkově vnímá letošní sezónu velmi pozitivně.
Alonso: Vstávalo se mi těžko, ale dojem z šampionátu zůstává výborný

"Dnešní vstávání bylo po včerejším zklamání těžké, to nemůžu popřít," řekl španělský pilot. "Být tak blízko cíli a pak ho vidět těsně uniknout, to bolí. Ale tak to ve sportu chodí a my to musíme akceptovat. Závěrečná kapitola sezóny nesmí vymazat vše pozitivní, co jsme letos dokázali. A opakuji, pro mě to byl špičkový rok. Byly tu krásné chvíle, jako třeba pódium v Monze, na které nikdy nezapomenu a hořký konec je nikdy nevymaže."

Velké zklamání z Grand Prix Abú Zabí neskrýval ani šéf Ferrari Stefano Domenicali. "Uvnitř samozřejmě cítím velkou bolest, protože jsme to mohli dokázat a nepodařilo se to. Proto to bolí. Pro nás to byl určitě nejhorší závod roku, proto nás to tolik zasáhlo. Ale v takovou chvíli můžete jen vypnout, nadechnout se, dobít baterie a tlačit své lidi k lepší práci příští rok, protože na to máme."

Se soustředěním na příští sezónu Alonso souhlasí. "Jsme skvělý tým a všem to ukážeme, zvlášť v těchto nejtěžších chvílích, kdy všichni z nás cítí hořkost. Vím, že budou v Maranellu všichni tvrdě pracovat na novém voze, abychom příští rok byli ještě konkurenceschopnější."

Na Ferrari apeloval také Felipe Massa, je třeba rychle zapomenout a nasměrovat veškeré úsilí na sezónu 2011. "Teď musíme myslet na příští rok, musíme se soustředit. Určitě uslyšíme a budeme číst hodně věcí, ale tohle je podle mě nejdůležitější," řekl.

Alonsa může alespoň těšit, že vyhrál pohár DHL pro nejrychlejšího jezdce. Ten získává pilot, který zajel během sezóny nejvíc nejrychlejších kol. Alonso jich zajel pět, ovšem Lewis Hamilton také, takže rozhodující byla druhá nejrychlejší kola, těch měl Španěl víc.

Diskuze (112) Další článek: Petrov: Alonsovo gesto? Byl naštvaný, co nadělám…
13:12 | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
13:12 | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
11:34 | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.
11. ledna | Pierre Gasly se zúčastní Závodu šampionů. Jede se v Mexiku za týden.