Alonso: Všechno se pokazilo

Jezdci Ferrari byli po sobotní kvalifikaci pokládáni za velké favority na vítězství ve Velké ceně Kanady. Alonso však závod nedokončil, Massa dojel šestý.
Alonso: Všechno se pokazilo

V kvalifikaci Ferrari ukázalo, že dokáže držet krok nejen s McLarenem, ale i s Red Bullem. Alonso odstartoval z druhého místa, po restartování závodu jel na osmé pozici. Ve třicátém sedmém okruhu ale kolidoval s jezdcem McLarenu Jensonem Buttonem a závod pro něj předčasně skončil.

“Všechno šlo špatně už od samého rána, kdy jsme viděli, že prší. Je to opravdu hanba, protože dneska jsme skutečně měli dobrou závodní rychlost, bohužel jsme ale neměli štěstí. To není jen můj pocit, to je fakt," lamentoval Alonso.

Španěl si myslí, že ho rozhodnutí odstartovat závod za safety carem připravilo o možnost atakovat Sebastiana Vettla hned v úvodu závodu: "Měli jsme nejlepší kvalifikaci v této sezoně, ale pak jsme museli odstartovat za safety carem. Myslel jsem, že přechodné pneumatiky budou ty nejlepší. Když jsem je ale nasadil, začalo pršet a přišly červené vlajky. Ti, kteří s přezutím nepospíchali, to mohli teď udělat úplně zadarmo." Po kolizi s Buttonem Alonsův vůz zůstal viset na obrubníku: "Bylo nemožné se z toho dostat," komentuje nehodu.

Nedokončení závodu má pro Španěla vážné následky. Po sedmi odjetých závodech ztrácí 92 bodů na vedoucího jezdce šampionátu Sebastiana Vettela. Jezdec Ferrari připouští, že v současné době je šampionát mimo jeho kontrolu. Do budoucna však zůstává optimisticky naladěný: "Šampionát ještě neskončil, nám však už zbývá jen doufat v chyby ostatních, abychom sami získali nějakou naději. Naše výkonnost tady v Kanadě byla dobrá nejen díky charakteru trati, ale i díky novým vylepšením, která jsme si přivezli. Musíme držet hlavy vzhůru, mít důvěru v naše schopnosti a tvrdě pracovat," uzavřel.

Felipe Massa je rovněž spokojený s výkonností auta, ale ze šestého místa moc velkou radost nemá: "Moje šance na vítězství nebo na zisk pódia se vypařily ve chvíli, kdy jsem předjížděl  Kartykejana. Jel velice pomalu a jeho výhodou byla suchá stopa. Když jsem ho předjížděl, začal zrychlovat a já ztratil kontrolu nad autem." Díky safety caru se však Massa nakonec probojoval až na šesté místo.

S výsledky není spokojen ani šéf týmu Stefano Dominicali: "Lítost je pocit, který nás všechny teď na konci Velké ceny Kanady ovlivňuje. Dnes jsme měli potenciál na to, abychom bojovali o vítězství, ale všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo."

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Kanadě Button, nejrychlejší zastávku měl Webber

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00