Alonso vidí ve výkonu Ferrari jiskřičku naděje

Ještě nemusí být po všem, myslí si pilot Scuderie, který se díky výborné jízdě posunul z devátého místa na startu na druhou pozici v cíli. AKTUALIZOVÁNO
Alonso vidí ve výkonu Ferrari jiskřičku naděje

Co se bodového stavu týče, Velká cena Belgie Alonsovi pranic nepomohla. Na Vettela ztratil sedm bodů a v celkovém pořadí mu jich na první pozici chybí již šestačtyřicet. Situace je tedy vážná, ale podle Alonsa určitě ne kritická. Ten vidí pozitiva a naději v tom, že se Ferrari oproti Maďarsku viditelně zvedlo a povzbuzující byla i rychlost rudých vozů v belgickém závodě.

"Z tohoto víkendu si odnáším pozitivní pocity, nové součástky, které jsme sem přivezli, se vyplatily. Ano, ztratili jsme sedm bodů, ale o víkendech, kdy Red Bull dominuje, nám nezbývá nic jiného než minimalizovat ztrátu. V takových situacích musíme z vozu dostat vše, což se nám dnes povedlo. 

Včera jsme měli velkou smůlu ve třetí části kvalifikace, a tak jsme museli taktiku do závodu vymyslet tak, aby vyšla bezvadně. Rychlost a strategie byly dobré, dokázali jsme získat zpět pár pozic, ale hlavně jsme nasbírali body a naději pro další závody. 

Nesmí se zapomínat na to, že v prvních pěti závodech jsme byli opravdu hodně konkurenceschopní, dva z těch závodů jsme vyhráli a vůz byl dost dobrý na to, abychom mohli pokaždé pomýšlet na stupně vítězů. 

Pak jsme trochu zaváhali a udělali krok zpět, ovšem nyní to zase vypadá, že jsme nabrali správný směr a novinky, které na vůz nasazujeme, začínají fungovat a přináší to, co očekáváme. Dává nám to možnost se zlepšovat. 

Musíme ztenčit ztrátu a snažit se o zisk pole positions. Šampionát je velmi dlouhý. Když máte výborný vůz a dokážete vyhrát třeba šest závodů v řadě, můžete být rychle zpátky ve hře. Uvidíme, jestli na něco takového máme," zůstává Alonso nezdolným optimistou. 

Felipe Massa měl výrazně větší problémy s posouváním se polem vpřed. Situaci mu ztěžoval například porouchaný systém KERS. 

"Od raných fází závodu to byla pěkná patálie. Samotný start se podařil, ale abych se pak vyhnul kolizi s Grosjeanem, musel jsem zpomalit a přepustit zhruba čtyři pozice. Pak už se to jen komplikovalo. Několik kol jsem zápolil s ovládáním KERS a vázla i rádiová komunikace. Když se vše vrátilo k normálu, nebylo už jednoduché dohnat ztrátu. Ačkoliv rozhodnutí uspíšit první zastávku pomohla předjet několik jezdců, chyběla mi rychlost. 

V posledním stintu na tvrdých pneumatikách bylo auto hodně dobré. Podařilo se mi díky tomu polepšit si o pár důležitých míst a pěkně předjet Grosjeana. Se sedmým místem jako takovým nemůžu být spokojený. Vůz si zasloužil víc. Fakt, že jsme konkurenceschopnější než v předchozích závodech ale naznačuje, že jdeme správným směrem. Můžeme doufat, že se ve zbytku sezony budeme dál zlepšovat," prohlásil Massa.

Další článek: Střed pole: Na body dosáhli jen Sutil s Ricciardem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.