Alonso věřil v šesté místo

Letos podruhé se oba piloti McLarenu Jenson Button i Fernando Alonso probojovali do druhé části kvalifikace. Brit odstartuje jedenáctý, Španěl čtrnáctý.
Alonso věřil v šesté místo

Dvojnásobný mistr světa přitom věří, že v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka mohl obsadit i šestou pozici, kdyby jej nepostihly technické problémy.

„Všechno zčernalo a nemohli jsme pokračovat,” řekl Alonso, který si na roštu polepší o místo díky penalizaci Romaina Grosjeana.

„Je to velká škoda, věděli jsme, že tahle kvalifikace je hodně důležitá. Když totiž odstartujeme z 15. místo, tak tu zítra bude v podstatě kroužit vláček vozů a vy se jen můžete vézt za nimi. Příště se musíme zlepšit.”

„Myslím, že dnes ráno, když jsem zajel jediné kolo, kde mi nebránil provoz, tak jsem byl třetí nejrychlejší. Třetí místo nebylo moc reálné, ale šesté nebo sedmé možné ano.”

 

Závody tady končí v sobotu, v neděli je to jen přehlídková jízda.

 

„Musíme se zlepšit ve všech oblastech, a také ve spolehlivosti.”

O výsledku závodu je tak nyní podle Španěla rozhodnuto. „Už jsem to říkal ve čtvrtek. Závody tady končí v sobotu, v neděli je to jen přehlídková jízda vozů. Logicky to bude trochu nuda.”

„Nejde toho moc čekat, je to Velká cena Monaka. Když startujete z 16. pozice a všechno je normální, tak skončíte šestnáctý.”

Buttona připravily o Q3 žluté vlajky

Z kvalifikačního výsledku je zklamaný také Button, který se kvůli žlutým vlajkám v první zatáčce Sainte Devote nemohl ve svém závěrečném pokusu v Q2 zlepšit.

„Ztratil jsem hodně času tím, jak jsem zpomalil při žlutých vlajkách, většinu jsem ale dokázal znovu získat,” řekl Brit.

„Byl jsem jen desetinu za svým nejrychlejším kolem, takže bych se snadno dostal do nejlepší desítky. Jsme stále hodně za čelem pole, ale zlepšujeme se a měli bychom být spokojeni s tím, co teď předvádíme.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Räikkönen označil kvalifikaci za pohromu

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.