Alonso věří, že v Kanadě bude blízko pódia

Fernando Alonso věří, že by v Monaku mohl mít šanci dostat se na pódium.
Alonso věří, že v Kanadě bude blízko pódia

Podle dřívějších informací hodlá Ferrari udělat v Kanadě výkonnostní skok. Kromě balíku vylepšení by měly proběhnout také softwarové změny v oblasti pohonné jednotky. 

Ferrari potvrdilo, že v Kanadě učiní výkonnostní skok

Ferrari potvrdilo, že v Kanadě učiní výkonnostní skok

Na Mercedes to stačit nebude, ale na Red Bull, který si v Kanadě moc nevěří, by to stačit mohlo. V Monaku byl Alonso čtvrtý, dostane se v Kanadě na pódium?

„Uvidíme, myslím, že bychom měli zůstat v klidu a tvrdě pracovat. Přivezli jsme nové díly na každý závod v tomto roce. Některé z nich fungovaly, jiné nikoliv“, říká Alonso. 

„Doufejme, že budeme mít dobrý pátek a vše vyzkoušíme. Pak bychom mohli mít blíže k pódiu (než v Monaku). Nepochybuji o tom, že budeme stále více konkurenceschopní v každém závodě. Ale jak moc, to nevím. Naše rychlost (v Monaku) byla dobrá, což znamená, že se kousek po kousku zlepšujeme.

Samozřejmě, ztráta na lídry je stále velká, navíc také oni se pohybují ve vývoji vpřed. Proto musíme pracovat lépe a udělat větší pokrok a to snad už v Kanadě“, dodává pilot Ferrari. 

Další článek: Ricciardo si na Vettela věřil

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00