Alonso věří, že v Kanadě bude blízko pódia

Fernando Alonso věří, že by v Monaku mohl mít šanci dostat se na pódium.
Alonso věří, že v Kanadě bude blízko pódia

Podle dřívějších informací hodlá Ferrari udělat v Kanadě výkonnostní skok. Kromě balíku vylepšení by měly proběhnout také softwarové změny v oblasti pohonné jednotky. 

Ferrari potvrdilo, že v Kanadě učiní výkonnostní skok

Ferrari potvrdilo, že v Kanadě učiní výkonnostní skok

Na Mercedes to stačit nebude, ale na Red Bull, který si v Kanadě moc nevěří, by to stačit mohlo. V Monaku byl Alonso čtvrtý, dostane se v Kanadě na pódium?

„Uvidíme, myslím, že bychom měli zůstat v klidu a tvrdě pracovat. Přivezli jsme nové díly na každý závod v tomto roce. Některé z nich fungovaly, jiné nikoliv“, říká Alonso. 

„Doufejme, že budeme mít dobrý pátek a vše vyzkoušíme. Pak bychom mohli mít blíže k pódiu (než v Monaku). Nepochybuji o tom, že budeme stále více konkurenceschopní v každém závodě. Ale jak moc, to nevím. Naše rychlost (v Monaku) byla dobrá, což znamená, že se kousek po kousku zlepšujeme.

Samozřejmě, ztráta na lídry je stále velká, navíc také oni se pohybují ve vývoji vpřed. Proto musíme pracovat lépe a udělat větší pokrok a to snad už v Kanadě“, dodává pilot Ferrari. 

Další článek: Ricciardo si na Vettela věřil

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.