Alonso věří, že slunečné počasí bude vozu sedět, Massovi se nedaří

Alonso se v Austinu prosadil do třetí části kvalifikace, na specifické chování vozu při teplotních změnách se adaptoval lépe než Massa, který se zatím na okruhu Amerik trápí.
Alonso věří, že slunečné počasí bude vozu sedět, Massovi se nedaří

Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu USA v Austinu na okruhu Amerik neatakovalo nejvyšší příčky. Fernando Alonso zajel šestý nejrychlejší čas, Felipe Massa byl až patnáctý, ale po penalizacích Jensona Buttona a Estebana Gutiérreze se posunul na třinácté místo.

Alonso byl s výsledkem celkem spokojen, protože ho v průběhu víkendu a dokonce i v první části kvalifikace pronásledovaly problémy. "Měli jsme jen malou naději, že postoupíme do třetí části. Ukazuje se, jak moc věcí se může změnit při teplotách vyšších o deset stupňů. Trápili jsme se při zahřívání pneumatik, zejména v ranních trénincích, kde byly teploty nižší. Ale když se podíváme na tempo, které jsme předvedli odpoledne, myslím, že slunce, které je na závod předpovídáno, by nám mělo pomoci k dobrému závodu," věří. "Bylo by pěkné dostat se na pódium. Potřebujeme porazit Mercedes, nejlépe hned na startu, I když to nebude jednoduché. Špinavá strana tratě je tady v Austinu jedna z nejhorších v celém ročníku."

Massovi se zatím v průběhu víkendu na trati neřídí moc dobře a neví proč. "Nemyslím, že bych měl nějaký specifický problém, ale je tu velmi malá přilnavost a na žádné směsi jsem nebyl dost rychlý. Je to velmi zvláštní, protože Fernando se na nastavení auta dokázal adaptovat lépe a já nemůžu pochopit, proč se mi nedaří to samé, když mám tuto trať tak rád," divil se Brazilec. "Nikdy jsem neočekával, že se budu tak trápit. Teď musíme najít řešení pro závod. I když bude obtížný, musíme udělat maximum, abychom se posunuli a získali body cenné pro klasifikaci konstruktérů."

Technický ředitel vývoje šasi Pat Fry upozornil na změny v počasí, které ovlivnily přilnavost i chování vozu. "I když do toho Felipe dal všechno, trápil se při hledání správného pocitu, zejména kvůli malé přilnavosti. Fernando se lépe zadaptoval a výsledek souvisí s jeho skvělým talentem. Naše cíle jsou určitě vyšší než šesté místo, ale menší ztráta na třetí příčku je skvělou vzpruhou pro celý tým, aby ze sebe v poslední části vydal to nejlepší," uvedl zkušený inženýr.

Další článek: Caterham trápila stabilita, Marussii vyvážení, Chilton penalizován

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00