Alonso: Ve zbytku sezony už nemáme o co bojovat | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Alonso: Ve zbytku sezony už nemáme o co bojovat

Podle Fernanda Alonsa již nemá Aston Martin letos o co bojovat, takže se nyní soustředí na budoucnost.

Ještě na začátku září držel Fernando Alonso v pořadí jezdců třetí příčku, a stejně na tom byl v rámci Poháru konstruktérů i Aston Martin.

Jenže stačilo odjet pár dalších závodů a kvůli poklesu formy zelených monopostů je situace podstatně odlišná. Stáj ze Silverstone se propadla na pátou příčku za Ferrari a Mclaren, zatímco Alonsa překonal Lewis Hamilton a krajan Carlos Sainz. Na dostřel pak dvojnásobného mistra světa F1 mají další jezdci v čele s Landem Norrisem, který na 42letého veterána ztrácí 14 bodů.

Vědom si toho je samotný Alonso, který si uvědomuje, že by bylo velkým překvapením, pokud by se současný trend otočil.

„Upřímně řečeno, už o nic nebojujeme,“ odpověděl Alonso na dotaz Autosportu, jaká má očekávání před blížícím se závodem v Brazílii.

„Budeme se učit, i kdybychom měli (opět, pozn. red.) startovat z boxové uličky. Je to užitečnější než víkend jen tak strávit,“ uvedl pilot Astonu Martin.

„V šampionátu konstruktérů máme pozici zabezpečenou. V pořadí jezdců pár míst ztratíme,“ prohlásil nepříliš optimisticky Alonso.

„Chci ale říct, že je neuvěřitelné, že jsme (v pořadí pilotů, pozn. red.) stále před jezdci Ferrari, Georgem (Russellem) nebo Landem (Norrisem), ale ty pozice ztratíme. Mají velmi rychlé auto,“ zhodnotil situaci zkušený Španěl.

„Pracujeme, jak nejlépe umíme. Není to tak, že bychom byli se situací jen spokojeni. Nejsme na pozici, kterou bychom si přáli, ale zároveň velmi usilovně pracujeme na tom, abychom situaci zvrátili,“ dodal Alonso.

Doporučujeme

Články odjinud