Alonso ve smlouvě nemá žádnou výkonnostní klauzuli

Ron Dennis vyloučil možnost, že by Fernando Alonso v příští sezóně odešel do Mercedesu. S McLarenem je totiž vázán dlouhodobou smlouvou.
Alonso ve smlouvě nemá žádnou výkonnostní klauzuli

Šéf Mercedesu Toto Wolff se před nedávnem nechal slyšet, že pokud pro sezónu 2016 neprodlouží Lewis Hamilton smlouvu, bude chtít do svého týmu Alonsa získat.

Ten se však od letošní sezóny vrátil do McLarenu, za který závodil už v roce 2007. Španěl loni předčasně ukončil své působení u Ferrari, aby se právě mohl připojit k McLarenu. Podle Dennise není šance na to, aby se podobná situace s Alonsem opakovala také letos, kdy závodí za britskou stáj.

„Žádný pilot McLarenu nikdy ve své smlouvě neměl žádnou klauzuli o výkonnosti, totéž platí i u Fernanda,” řekl Dennis pro BBC.

Wolff: Alonso je alternativou, ne prioritou

Wolff: Alonso je alternativou, ne prioritou

Dennis se zároveň vyjádřil také k dalšímu tématu. Brit pokračuje ve snaze získat peníze na nákup dalších akcií Technologické Skupiny McLaren.

„Co se mé finanční podpory týče, mohlo by dojít k restrukturalizaci podílů. Všichni současní akcionáři Skupiny McLaren však zůstávají. Možná jen dojde ke změně struktury.”

Další článek: Letošní williams je jasným krokem vpřed, chválí Bottas

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen