Alonso: V srpnu mluví každý o tom, jak příští rok vyhraje

Technický ředitel Ferrari James Allison prý předložil oběma pilotům plány Ferrari pro příští rok, které by je měly přesvědčit. Alonso je ale v jejich hodnocení zdrženlivý.
Alonso: V srpnu mluví každý o tom, jak příští rok vyhraje

„Oba naši jezdci byli v Maranellu a s oběma jsme probrali naše plány na příští rok (…). Fernando má u Ferrari asi pár let bez splněných cílů, kterých chtěl dosáhnout, když k nám přišel. Myslím, že podobných schůzek už pár zažil. Doufám, že prezentace, které já a mí kolegové předkládáme, jsou přesvědčivé, ale museli byste si s ním promluvit, aby řekl svůj názor“, řekl během GP Německa Allison.

Podle Alonsa to ale není nic nového, podobné informace prý dostával vždy. „Je to má 14. sezóna ve formuli 1, za tu dobu jsem viděl mnoho projektů v červenci a srpnu. V srpnu je každý velmi, velmi konkurenceschopný, v listopadu ještě více, v lednu excelentní a v únoru pak jen dva nebo tři dokáží vyhrát.“

Alonso prý nedokáže plány Ferrari posoudit, protože není věštec. „Museli byste mít křišťálovou kouli, abyste věděli, co bude příští rok.“

Podle Alonsa ale současná pravidla (zejména v oblasti pohonných jednotek) umožní udělat mnohem větší skok, než na co jsme byli v uplynulých letech zvyklí.

Diskuze (80) Další článek: Williams likviduje své slabé stránky
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00