Alonso v návratu do McLarenu našel novou motivaci

Po pěti letech u Ferrari se Španěl vrátil do Wokingu, kde působil v sezóně 2007.
Alonso v návratu do McLarenu našel novou motivaci

Fernando Alonso prohlásil, že našel "novou motivaci" poté, co se rozhodl z Ferrari vrátit k McLarenu.

Španěl na konci loňské sezóny předčasně rozvázal s Ferrari smlouvu a vrátil se k McLarenu. S britskou stájí se Alonso nerozloučil v dobrém, když byla vzájemná smlouva předčasně ukončena poté, co se Alonso dostal do křížku s Ronem Dennisem a v té době nováčkem ve startovním poli a svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem.

Nyní, osm let poté, chtějí obě strany začít novým čistým listem novou kapitolu. Alonso se po prvních testech nechal slyšet, že je "nadšený" z potenciálu týmu.

U McLarenu kvitují Alonsův příchod

U McLarenu kvitují Alonsův příchod

„Právě jsme dokončili první testy v Jerezu, takže jsem velmi rád, že mohu být součástí této nové éry McLaren-Honda,” řekl mistr světa z let 2005 a 2006. „Byl jsem velmi hrdý, že jsem v úvodním dni usedl do auta jako první. Vzhledem k tomu novému projektu je to pro nás velmi náročné období, jsem ale velmi nadšený.

Po mnoha letech strávených ve formuli 1 cítím novou motivaci a čerstvý adrenalin, že budu bojovat za nejlepší možný tým. Fanouškům bych vzkázal, aby nás podporovali a užili si sezónu, zatímco my uděláme to nejlepší, abychom mohli začít brzy vyhrávat.”

Foto: McLaren-Honda

Další článek: Jsme druzí za Mercedesem, říká Williams

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.