Alonso v návratu do McLarenu našel novou motivaci

Po pěti letech u Ferrari se Španěl vrátil do Wokingu, kde působil v sezóně 2007.
Alonso v návratu do McLarenu našel novou motivaci

Fernando Alonso prohlásil, že našel "novou motivaci" poté, co se rozhodl z Ferrari vrátit k McLarenu.

Španěl na konci loňské sezóny předčasně rozvázal s Ferrari smlouvu a vrátil se k McLarenu. S britskou stájí se Alonso nerozloučil v dobrém, když byla vzájemná smlouva předčasně ukončena poté, co se Alonso dostal do křížku s Ronem Dennisem a v té době nováčkem ve startovním poli a svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem.

Nyní, osm let poté, chtějí obě strany začít novým čistým listem novou kapitolu. Alonso se po prvních testech nechal slyšet, že je "nadšený" z potenciálu týmu.

U McLarenu kvitují Alonsův příchod

U McLarenu kvitují Alonsův příchod

„Právě jsme dokončili první testy v Jerezu, takže jsem velmi rád, že mohu být součástí této nové éry McLaren-Honda,” řekl mistr světa z let 2005 a 2006. „Byl jsem velmi hrdý, že jsem v úvodním dni usedl do auta jako první. Vzhledem k tomu novému projektu je to pro nás velmi náročné období, jsem ale velmi nadšený.

Po mnoha letech strávených ve formuli 1 cítím novou motivaci a čerstvý adrenalin, že budu bojovat za nejlepší možný tým. Fanouškům bych vzkázal, aby nás podporovali a užili si sezónu, zatímco my uděláme to nejlepší, abychom mohli začít brzy vyhrávat.”

Foto: McLaren-Honda

Další článek: Jsme druzí za Mercedesem, říká Williams

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10