Alonso v Austinu málem nezávodil, teď už má záda v pořádku

Fernando Alonso prozradil, že nebyl daleko od toho, aby vynechal Grand Prix USA kvůli bolestem zad. V Brazílii se už cítí ve formě.
Alonso v Austinu málem nezávodil, teď už má záda v pořádku

Španěl si pohmoždil záda, když v Abú Zabí přejel obrubníky v souboji s Jean-Ericem Vergnem. Dlouho ho trápily bolesti, až byla jeho účast v Austinu ohrožená.

"Když jsem byl v Austinu, nepřemýšlel jsem o tom, že bych dal Pedrovi (de la Rosovi) příležitost, protože když už přiletíte, chcete závodit," uvedl. "Když jsem byl doma (po Abú Zabí), tak v neděli a v pondělí jsem měl další vyšetření a necítil jsem se připraven jezdit."

"Měl jsem bolesti hlavy, necítil jsem se stoprocentně a myslel jsem si, že bych pro tým neodvedl dobrou práci a že by bylo lepší, kdybych nezávodil. Ale to zanícení postupně ustoupilo a do Austinu jsem odletěl, abych viděl, jak mi tam bude."

"V Austinu to bylo víceméně OK, ale bylo to tak akorát na hraně. Kdyby byl po Abú Zabí jen jeden týden přestávky před dalším závodem, nebylo by to možné."

Teď už se ale cítí v pořádku a v poslední Grand Prix sezóny by ho nemělo nic omezovat.

"Moje záda jsou teď OK, jsou stoprocentní. Poslední dvě noci mě nic nebolelo a mohl jsem se vrátit ke cvičení v tělocvičně, také jsem trochu běhal, což jsem po Abú Zabí musel úplně vynechat."

Další článek: Webberův odchod je ztrátou pro tým i pro mě osobně, říká Vettel