Alonso v Austinu málem nezávodil, teď už má záda v pořádku

Fernando Alonso prozradil, že nebyl daleko od toho, aby vynechal Grand Prix USA kvůli bolestem zad. V Brazílii se už cítí ve formě.
Alonso v Austinu málem nezávodil, teď už má záda v pořádku

Španěl si pohmoždil záda, když v Abú Zabí přejel obrubníky v souboji s Jean-Ericem Vergnem. Dlouho ho trápily bolesti, až byla jeho účast v Austinu ohrožená.

"Když jsem byl v Austinu, nepřemýšlel jsem o tom, že bych dal Pedrovi (de la Rosovi) příležitost, protože když už přiletíte, chcete závodit," uvedl. "Když jsem byl doma (po Abú Zabí), tak v neděli a v pondělí jsem měl další vyšetření a necítil jsem se připraven jezdit."

"Měl jsem bolesti hlavy, necítil jsem se stoprocentně a myslel jsem si, že bych pro tým neodvedl dobrou práci a že by bylo lepší, kdybych nezávodil. Ale to zanícení postupně ustoupilo a do Austinu jsem odletěl, abych viděl, jak mi tam bude."

"V Austinu to bylo víceméně OK, ale bylo to tak akorát na hraně. Kdyby byl po Abú Zabí jen jeden týden přestávky před dalším závodem, nebylo by to možné."

Teď už se ale cítí v pořádku a v poslední Grand Prix sezóny by ho nemělo nic omezovat.

"Moje záda jsou teď OK, jsou stoprocentní. Poslední dvě noci mě nic nebolelo a mohl jsem se vrátit ke cvičení v tělocvičně, také jsem trochu běhal, což jsem po Abú Zabí musel úplně vynechat."

Další článek: Webberův odchod je ztrátou pro tým i pro mě osobně, říká Vettel

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10