Alonso už byl unavený z obehrané písničky, říká Briatore

Flavio Briatore říká, že se Alonso rozhodl odejít od Ferrari už minulý rok a uzavřel dohodu s Lucou di Montezemolem.
Alonso už byl unavený z obehrané písničky, říká Briatore

Fernando Alonso již dříve potvrdil, že jednal s McLarenem od loňského roku a že měl dohodu s Montezemolem, že může odejít, pokud by letošní vůz nebyl dobrý. Totéž nyní potvrzuje Briatore.

„Byla tu gentlemanská dohoda s Montezemolem,“ říká Briatore pro Gazzettu dello Sport. „Pokud nebude vůz dobrý, tak adiós.“

„Fernando byl unavený z toho refrénu: ‘Uvidíš, příští rok bude vítězný vůz’,“ pokračuje Briatore. Alonso prý ještě čekal, jak se změní forma Ferrari po příchodu nových pravidel.

„Problémem v roce 2013 byla aerodynamika. Pokud jde o motor, Ferrari bylo konkurenceschopné.“ Bývalý šéf Renaultu říká, že Alonso měl po Ferrari chtít, aby vetovalo nová pravidla v oblasti pohonných jednotek. K tomu nakonec nedošlo. „Takže tento rok byl skokem do tmy,“ pokračuje Briatore.

„Alonso byl také nespokojený s náborem nového technického personálu. Ferrari by mělo cílit na lidi, kteří jsou číslo jedna a ne dvacet pět.“

Nyní už je to ale stejně jedno. Ferrari prochází revolucí a až čas ukáže, zda úspěšnou. Alonso mezi tím odchází do McLarenu. Španěl měl být také v kontaktu s Mercedesem, ale podle Briatoreho nebyla jednání nikdy vážná. 

Alonso změnu potřeboval, komentuje bývalý kolega Massa

Alonso změnu potřeboval, komentuje bývalý kolega Massa

Další článek: Je to působivé a logické, říká o zemětřesení u Ferrari zkušený inženýr

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.