Alonso ukazuje, jak špatná F1 dnes je, říká Pérez

Podle Sergia Péreze je velká škoda, že formule 1 ztrácí Fernanda Alonsa.
Alonso ukazuje, jak špatná F1 dnes je, říká Pérez

Alonsa čeká poslední závod ve formuli 1. Příští rok by měl závodit ve WEC a také v Indy 500. Jeho další program zatím uveřejněn nebyl.

„Je škoda, že ho ztratíme,“ řekl Pérez pro Crash.net. „Ukazuje to, jak špatná je F1. Máte jednoho z nejlepších jezdců, který bojuje ve středu pole a snaží se každý víkend získat nějaké body. Dejte ho do jiného auta a vyhraje šampionát. Taková je nyní formule 1. Všichni jsme na téhle lodi.“

Alonso se vrací do Indy 500, s McLarenem zaútočí na triple crown

Alonso se vrací do Indy 500, s McLarenem zaútočí na triple crown

„V kariéře měl také velké štěstí, že měl několik velmi konkurenceschopných vozů a dokázal získat nějaké tituly. Má obrovský talent a zaslouží si úspěch, který ve své kariéře měl. Přeji mu všechno nejlepší. Možná se vrátí? Kdo ví.“

„Je to skvělý jezdec, skvělá osobnost a člověk. Miluje závodění. Mám k němu velkou úctu kvůli tomu, čeho v tomto sportu dosáhl a také kvůli tomu, o co se snaží mimo tento sport. Je to skvělá osobnost a je škoda, že ho pro příští rok ztratíme.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zajímavé statistiky po GP Brazílie 2018

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.