Alonso trávil pauzu po Monaku s týmem v Maranellu

Španěl chce spolu s Ferrari přijet do Kanady opět o něco silnější, proto věnoval svůj čas práci se členy italské stáje.
Alonso trávil pauzu po Monaku s týmem v Maranellu

Fernando Alonso v Maranellu nejen absolvoval naplánovaný program, důležité je podle něj už jen trávit čas s ostatními členy týmu, i to může přinést ovoce.

„Po Monaku jsem v továrně cítil dobrou atmosféru,“ řekl Alonso. „Všichni mají velkou motivaci a jsou hladoví po výsledcích. Zůstáváme realisty a dobře víme, kde v tuto chvíli jsme, já ale odteď chci být v dobré pozici, abych mohl zajíždět lepší výsledky a užívat si závodní víkendy trochu víc.

Je důležité trávit čas s inženýry, mechaniky a dalšími členy týmu také mimo závodní víkend, protože vám neustále na mysl přicházejí nové nápady. Může se stát, že i když jste spolu pouze na obědě, vzpomenete si na něco, co byste rádi vyzkoušeli na další velké ceně nebo na simulátoru. Proto je pro mě dobré trávit čas tady v tomhle jedinečně rodinném prostředí.“

 

„Může se stát, že i během oběda přijdete na něco, co jste chtěli vyzkoušet.“

 

Vzhledem k omezenému času mezi jednotlivými závody se Alonsova práce soustředila především na přípravu na nadcházející Velkou cenu Kanady: "Zlepšujeme vůz po aerodynamické stránce, zatímco na simulátoru jsme odvedli spoustu práce na nastavení s cílem přijet do Kanady s lepším autem."

Dvojnásobný mistr světa již ochutnal pocit vítězství na okruhu Gillese Villeneuva, kanadskou trať si každý rok užívá: „Má asi jen šest nebo sedm zatáček, ale každá z nich má něco jedinečného. Mají určitý prvek nebezpečí a když je projedete dobře, hodně získáte. Rozhodně nemáte prostor pro chyby, jelikož zdi jsou velice, velice blízko.

Je cítit, že Montréal závodem opravdu žije a každý je tak nějak součástí. Já jsem tady už vyhrál, takže mám na toto místo dobré vzpomínky a také si pamatuji tu velkou bouřku před několika lety, kvůli které byl závod na několik hodin zastaven a my jsme čekali na roštu.“

Diskuze (69) Další článek: Video: Bratrovražedná rivalita pilotů Mercedesu mimo trať
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10