Alonso: Tohle je nejlepší tým na světě. Líp náš vztah začít nemohl

Byla to dneska v Bahrajnu pro Fernanda Alonsa velká chvíle. Španěl vystoupil na podium, rozpřáhl ruce, zaklonil hlavu k nebi a jako by říkal: Konečně!

Na dvaadvacáté vítězství v kariéře čekal od října 2008. Velká cena Bahrajnu byla navíc jeho první závod za Ferrari. A hned z toho byl double. Týmový kolega Felipe Massa dojel druhý.

„Líp náš vztah začít nemohl. Tohle je nejlepší tým na světě,“ lebedil si Alonso v cíli. „Je to pro mě výjimečný den. Stát na stupních vítězů je vždycky něco zvláštního, ale s Ferrari je to ještě silnější. Tenhle tým má historii. Když někdo závodí za Ferrari, hodně se od něj očekává.“

Scuderii se po dlouhé době podařil perfektní start. Naposledy začínala sezonu doublem ještě za dob Schumachera v roce 2004. „Toto první vítězství patří lidem v Itálii, mechanikům i prezidentu Montezemolovi,“ řekl Alonso.

Španěl začínal závod na třetím místě za Sebastianem Vettelem a Massou. Týmového kolegu předjel hned v první zatáčce a Vettel se mu vzdal za půlkou závodu kvůli technickým problémům. Stejně lehce se pak před Vettela dostal i Massa. Německý závodník se nakonec propadl až na čtvrté místo a třetí Lewis Hamilton už duo od Ferrari nedotáhl.

„Byl to dobrý závod, úžasný pro tým,“ řekl Massa. „Naháněl jsem Fernanda, ale pak mi začaly problémy s teplotou v autě a měl jsem moc vysokou spotřebu. Posledních pětadvacet, třicet kol jsem šetřil palivo. Nedalo se nic dělat,“ popsal. „Měli jsme štěstí, že měl Vettel problémy a že Hamilton už na konci nebyl tak rychlý,“ dodal.

Ferrari je po dnešku ve vedení poháru konstruktérů. Vedoucí muž šampionátu jezdců Alonso to ale nepřeceňuje. „Vždycky říkám, že první tři nebo čtyři závody nerozhodují o ničem. Klíčové je bojovat o šampionát celou sezonu. Máme dobrý základ, teď musíme vydržet. Je čas se do toho opřít.“

Diskuze (114) Další článek: Nová pravidla podle Hamiltona závodům na atraktivitě nepřidala
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00