Alonso: Tohle je nejlepší auto, jaké jsem kdy řídil

Fernanda Alonsa poslední testy v Jerezu viditelně nadchly. Španěl moc dobře tuší, že jeho ferrari je na delší vzdálenosti zatím nejrychlejší ze všech.

„Není důvod být pesimistický. Po dnešku musím říct, že tohle je nejlepší auto, jaké jsem kdy řídil,“ řekl v sobotu dvojnásobný mistr světa.

„Red Bull, McLaren a Renault byli hodně rychlí a ukázali karty, zatímco my ty svoje pořád schováváme. Ještě uděláme nějaké analýzy, ale jsme moc optimističtí.“

Na jihu Španělska zastihly Alonsa takřka ideální podmínky. Ty přilákaly na okruh také davy jeho natěšených domácích fanoušků.

„Celé dva dny bylo slunečno a sucho, stihl jsem toho víc, než jsem čekal. Zapracovali jsme na spolehlivosti a jízdě na delší vzdálenosti. Jsem spokojený,“ popsal Alonso.

Přesto bude mít Ferrari příští týden v Barceloně co dělat. „Ještě se musíme zlepšit na krátké vzdálenosti s malým množstvím paliva. Tam byli McLaren a Red Bull rychlejší.“

 

Další článek: Testy Jerez - sobota

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen