Alonso tentokrát ve vítězství ani v pódium příliš nevěří

Ferrari se prozatím v Koreji trápí. Fernando Alonso a Felipe Massa sice do zítřejšího závodu odstartují ze třetí řady, žádné výraznější šance na zlepšení svých pozic ale nevidí.
Alonso tentokrát ve vítězství ani v pódium příliš nevěří

Španěl již včera přiznal, že to s jeho týmem nevypadá na Jeongamu nikterak růžově, a na této skutečnosti nic nezměnila ani sobotní kvalifikace, ve které obsadil celkovou šestou příčku. Díky penalizaci Marka Webbera si na startu GP Koreje o jedno místo polepší, i tak je ale podle něj vítězství či pódium o něco dále, než tomu bylo v minulých velkých cenách.  

“Myslím si, že tento víkend nejsme nijak zvlášť silní,“ zopakoval Alonso hned na úvod. “Včera jsme během závodního tempa viděli nějaké problémy, takže co se týče zítřejšího vítezství v závodě nebo pódiového umístění, jsem o něco méně optimistický. Uděláme ale maximum,“ slíbil.

Jednou ze Španělových hlavních zbraní v závodě bývají silné starty, kde si obvykle dokáže polepšit hned o několik pozic. K tomu zítřejšímu ovšem bude muset vzhledem k charakteristice zdejší tratě přistupovat poněkud odlišně.    

“Na startu je před zatáčkou 1 velmi málo prostoru, takže všechny naše útoky se odehrají v zatáčce 3 a v zatáčce 4. V tomhle závodě vždycky bývá nějaká akce, takže uvidíme, co budeme moci udělat, ale víme, že i zítra budeme mít problémy,“ podotkl.

Také podle Felipeho Massy čeká v neděli Ferrari další perný den. Brazilec odstartuje do Velké ceny Koreje ze šesté pozice. “Doufám, že oproti kvalifikaci bude tenhle vůz v závodě o trochu lepší, rozhodně to ale nebude jednoduchý závod. Nebojujeme jen s Red Bullem a Mercedesem. Je před námi jeden z lotusů a také další auta, jako třeba saubery, jsou velmi blízko. Bojujeme s mnoha dalšími týmy, které jsou velmi blízko za námi,“ doplnil Massa.   

 

Další článek: Grosjeanovi se opět vyplatilo v úvodu ušetřit super měkké pneumatiky

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00