Alonso teď neřeší svou budoucnost u Ferrari

Pro Fernanda Alonsa je podle jeho vlastních slov přednější pomoci zlepšit současnou formu Ferrari, než přemýšlet nad svým dalším působením u italské stáje poté, co mu na konci sezóny 2016 vyprší jeho současná smlouva.
Alonso teď neřeší svou budoucnost u Ferrari

Španěl zatím v letošní sezóně podává velmi dobré výkony, je však frustrován nekonkurenceschopností letošního modelu Ferrari.

O služby dvojnásobného mistra světa už projevilo zájem několik týmů, jako poslední to byl McLaren, Alonso však trvá na tom, že v současné době je jeho hlavní prioritou pomoci v krátké době Ferrari, než obava o jeho vlastní budoucnost.

„Nepřemýšlím moc v delším časovém horizontu, jelikož jsou tu v tuhle chvíli větší priority,” řekl Alonso. „Chci pomoci týmu a získat co nejvíce bodů. Potřebujeme do toho vložit maximální úsilí, maximálně se koncentrovat a pracovat týmově, abychom pro příští rok zlepšili vůz.

Budoucnost po roce 2016 v tuto chvíli není prioritou, zkusíme ale přijít na nejlepší řešení.”

Fittipaldi vyzval Alonsa, aby zůstal u Ferrari

Fittipaldi vyzval Alonsa, aby zůstal u Ferrari

Alonso také vyzval Ferrari, aby podpořilo nového šéfa Marca Mattiacciho v restrukturalizaci týmu.

„Nemůžeme dělat více, než zkrátka pracovat naplno, věřit našim změnám a našim lidem. Vždy se musíte držet nějakého programu - někdy je to správné, někdy špatné, musíme však zůstat jednotní a věřit směru, o kterém si Mattiacci nebo skupina lidí myslí, že je nejlepší.”

Diskuze (29) Další článek: Majitelé Caterhamu plánují investovat do vylepšení vozu