Alonso: Teď mi jsou dva tituly málo, za deset let můžu mít jiný názor

Fernando Alonso touží po dalších mistrovských titulech, ale ví, že už teď má na kontě dobré výsledky, které mu s odstupem času určitě přinesou uspokojení.
Alonso: Teď mi jsou dva tituly málo, za deset let můžu mít jiný názor

Šampionát vyhrál Alonso ještě ve službách Renaultu v letech 2005 a 2006, od té doby byl několikrát velmi blízko třetímu titulu, ale pokaždé mu unikl.

"Pokud mi tuto otázku položíte za 10 let, řeknu vám toho méně, protože jsou dva tituly víc, než o čem jsem mohl snít," uvedl pro CNN. "Pokud se mě zeptáte teď, když soutěžím a toužím po vítězstvích a úspěchu, řeknu vám, že dva šampionáty nestačí."

Nejbližší příležitost rozšířit svoji sbírku bude mít letos. Zatím to vypadá nadějně. "Každý den na voze objevujeme nové věci a možnosti, takže myslím, že potenciál tu je."

"Auto dává dobrá znamení, řekněme, a filozofie, podle které bylo navrženo, se potvrzuje v datech (z trati). Takže tu není nic špatně, nemáme důvod být pesimisté, ale máme před sebou hodně práce."

Nová auta si však jednu kritiku zaslouží v každém případě. "Jsou ošklivá, ano. Musíme v tom být upřímní, víte, s našimi fanoušky a hlavně sami k sobě."

"Na ten nový vzhled si asi zvykneme, řekněme, ale pro začátek to není dobré, protože lidé vidí ve formuli 1 vrchol motorsportu, aerodynamiky, výkonnosti a technologií. A když vidíte přední části těchto aut, nevypadají jako věci, o kterých hovoříme."

"Takže myslím, že najdeme jiná řešení. Jsem si jistý, že jsou inženýři dost šikovní na to, aby auto udělali rychlé a zároveň krásné."

K co nejlepším výsledkům ho bude motivovat také změna týmového kolegy, letos se bude Alonso poměřovat s Räikkönenem.

"Myslím, že je velmi talentovaný, takže je to je obrovská pomoc a obrovská motivace zaprvé pro mě, ale také pro tým, protože tým ví, že musí postavit dobré auto, protože Kimi bude mít dobré výsledky," chválil.

"Vím, že musím odvést maximum, pokud ne, nebudu před Kimim, takže je to jen dobré a pozitivní zpráva pro Ferrari."

Další článek: V zátěžových chvílích nám bude Brawn scházet, přiznává Mercedes