Alonso: Tak perfektní sezónu mít už asi nikdy nebudu

Fernando Alonso udělal letos tak málo chyb, že má obavy, že v budoucnu může být už jen horší. Zopakovat takový výkon bude těžké.
Alonso: Tak perfektní sezónu mít už asi nikdy nebudu

Monopost Ferrari většinu sezóny na soupeře ztrácel, ale Alonso dokázal téměř bezchybně využívat zaváhání soupeřů, což ho udrželo v boji o titul až do posledního závodu.

"Někdy prostě máte pocit, že jste v daném roce odvedli dobrou práci, jindy si zase myslíte, že něco chybělo, nebo jste chtěli něco udělat jinak a v dalším roce být lepší. Myslím, že tohle byl perfektní rok. Bude téměř nemožné to během mé kariéry zopakovat," řekl španělský pilot Ferrari na akci Santanderu.

Pro naděje na úspěch tak zůstává klíčová forma vozu. Ten letošní se zrodil velmi pomalý, takže se Alonso domnívá, že vůz 2013 může být jen lepší.

"Horší začátek by byl nemožný. Když auto debutovalo v Jerezu, ztráceli jsme asi 2,5 sekundy, takže je téměř nemožné být horší, proto očekávám lepší start. Ale není pochyb o tom, že na začátku bude favoritem Red Bull. Sezónu dokončili dominantně a pravidla zůstanou víceméně stejná."

"Měli náskok sedmi nebo osmi desetin sekundy, takže takovou ztrátu musíme dohnat během dvou měsíců, což není snadné. Je to hodně práce, ale začátek bude mnohem lepší než tenhle rok, což nebude těžké."

Další článek: Schumacherův návrat prospěl ostatním jezdcům, říká Wolff

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.