Alonso svůj sen o cyklistickém týmu odkládá

Fernando Alonso má jednu velkou vášeň a tou je cyklistika. Už delší dobu se objevují zprávy o tom, že by rád koupil nebo založil vlastní profesionální tým.
Alonso svůj sen o cyklistickém týmu odkládá

Bývalý cyklista Paolo Bettini poskytl rozhovor pro Gazzettu dello Sport, ve kterém popisuje svůj první kontakt s Alonsem. Bylo to před více než rokem. 18. prosince si společně popovídali a 23. prosince si vyměnili několik emailů. Na jejich základě pak Bettini o několik dní později opustil pozici trenéra italského národního týmu a začal připravovat Alonsův tým.

Rok ale uplynul jako voda a Alonsův tým neexistuje. Bettini v rozhovoru říká, že Alonsovy plány přišly v nejméně vhodnou dobu. Španěl měl problémy s Ferrari a nakonec se rozhodl přestoupit k McLarenu. Díky tomu projekt vyšuměl do ztracena, alespoň prozatím.

„Sedli jsme si spolu s prosinci,“ řekl Bettini o zatím poslední schůzce s Alonsem. „Bylo to upřímné setkání, podívali jsme se navzájem tomu druhému do očí a on se mi omluvil.“

Bettini odešel z poměrně dobré pozice a nyní je fakticky bez práce. Pokud by ale Alonso měl zájem o spolupráci v budoucnu, tak ji rozhodně nevylučuje. 

Další článek: Mistři světa odhalí vůz až v Jerezu